Прикарпатських суддів просять до люстрації

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В п’ятницю в Апеляційному суді Івано-Франківської області побувала народна самооборона. Цей візит неабияк налякав деяких служителів Феміди, а причини довідаєтеся з невеличкого бліц-інтерв’ю, яке дав представник Народної Ради в Івано-Франківській області Сергій Янчук.

  – Почалося все з того, що мені скинули по мережі Фейсбук маніфест рядових працівників суду, наскільки зрозумів, це була доволі велика кількість людей зі всієї області. І ці люди не згідні з тією ситуацією, котра відбувається останніми роками в судах, зокрема, хабарництвом та іншим свавіллям. Отой маніфест був точкою зору цих людей, так би мовити, з середини, яка б мала мути люстрація в судах. Після того, як я розповсюдив цей текст у тій самій мережі і дуже багато людей з ним ознайомилося, то буквально за кілька годин ті самі люди звернулися до мене з проханням забрати його. Як вони пояснили, відбулося «полюванням на відьом» в самій системі, зокрема, з боку голів суду і таке інше. На засіданні Народної ради я оголосив цю інформацію, тим більше, що, наскільки нам стало відомо, з цього приводу мала відбутися якась робоча нарада чи семінар голови Апеляційного суду з іншими судами області, де, поміж іншим, було б поставлене й це питання, наскільки зрозумів, з засудженням тих дій.

  (Від редакції. Реально, на 10 год. 28 лютого в Апеляційному суді Івано-Франківської області мала відбутися зустріч журналістів з головою суду, зокрема, з приводу, чому цілий тиждень ні Івано-Франківській міський суд, ні Апеляційний не працювали). Тож ті люди, котрі до нас звернулися, попросили, щоби ми прийшли та захистили їх. Тому на засіданні Народної Ради ми прийняли рішення, що в 10 годині прийдемо до суду, а як громада міста маємо право бути там присутніми і задати відповідні питання.

  Отож ми прийшли, досить толерантно поспілкувалися з головою Апеляційного суду. Ми висунули свої вимоги, запропонували обговорити їх з суддями, пройти публічну люстрацію за участю громади, представників ЗМІ в приміщенні обласної ради чи будь якому іншому приміщенні, з попереднім анонсом цього заходу. Щоби кожен бажаючий міг прийти і задати питання. Питання, зокрема, про те, хто брав які хабарі, приймав незаконні рішення тощо. Ми домовилися, що в суботу голова Апеляційного суду нам доповість, які рішення з цього приводу прийняли судді, чи, взагалі, вони на це погоджуються чи не погоджуються…Хочу зауважити, що ми, представники Народної самооборони гарантуємо безпеку тим суддям, котрі готові прийти на цей захід. Наперед домовилися, що ця самолюстрація мала б початися з понеділка.

  (Visited 4 times, 1 visits today)
 • 180x150