Відкритий університет: від Шептицького до революції Януковича

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, в рамках проекту «Відкритий університет» відбулася зустріч з отцем Юрієм Козловським (лекція «Соціальне вчення і діяльність митрополита Андрея Шептицького) і доктором історичних наук, депутатом обласної ради Сергієм Адамовичем (лекція «Як побудувати успішну країну?»). Лекції відбулися в уже звичному приміщенні культурно-мистецького центру «Є».

  Розпочалася зустріч з виступу отця Юрія. В ньому велася мова про те, як бачив теорію суспільного життя Андрей Шептицький. За словами отця, теорія ця базується на томізмі, тобто кількох рівнях законів: природній(базовий та найважливіший, жоден наступний не може перечити цьому; до нього належить життя), об’явлений(це Десять Заповідей Божих, церковні вчення і т.д.) й людський(наше розуміння двох попередніх законів та те, як ми їх подаємо). А також на баченні суспільства, як живого організму. Тобто «в християнському розумінні, людина – це поєднання двох елементів – духовного та матеріального, тобто душі і тіла. Що це значить для суспільства? Культура є душою суспільства. А матеріальним виступають люди».

  Другим лектором був Сергій Адамович, який виступив з актуальною, до нинішніх реалій, темою. Мова йшла про те, що нам треба зробити, для того, щоб жити в такій країні, про яку ми всі давно мріяли й яку хочемо здобути. За словами лектора, Київ зараз не встигає реагувати на те, що робиться в країні. Першочерговим рішенням мала б бути люстрація й всі сили варто було б спрямувати саме на це. Не треба ж нічого придумувати, є чудові приклади Чехії та Грузії. Комітет люстраційний ніби створено, проте не дуже зрозуміло чим там займаються і хто. Першим кроком має бути ліквідація ОДА й РДА й створення виконавчих комітетів. Надання більшої влади місцевим органам. Та чи готова влада відпустити такі важелі впливу?

  Наступним кроком Адамович С. вважає підвищення рівня правової освіти в країні, адже без освічених людей, країна не зможе рухатися вперед. Потім мають бути реформи: економічні (не заважати підприємцям займатися бізнесом), освітні та медичні(фінансуються завжди по залишковому принципу, це треба негайно змінювати) і реформи СБУ, МВС та судів(адже ці структури деморалізовані).

  Згадав також лектор про ситуацію в Криму, так звану бунтівну територію: «Я не кажу, що ми повинні позбутися Криму, але всі політологи впевнені, що Крим – це той якір, який тримає нас біля Росії. І у військовому плані й в плані постійних протистоянь». Щодо інших регіонів, то ми повинні обмінюватися кадрами. У нас погано розвинений внутрішній туризм. Країна розірвана й її частини бояться одна одної. Проте, якщо ми 20 років жили разом й не розпалися, це значить, що ми можемо бути одним цілим, не зважаючи на всі наші мовні та культурні відмінності.

  На завершення Адамович С. додав, шо він має великі надії, що ми вже на третьому революційному етапі. «Завжди є революція, а потім є контрреволюція. Я дуже сподіваюся, що ми вже на третьому етапі. Тобто була революція 2004 року, потім контрреволюція у нас була зараз. Революція Януковича, який намагався реставрувати старий режим, але в такій формі, яка стала огидною для всіх. І що наша революція остаточно перемогла. Гірше буде. якщо за цією прийде ще контрреіолюція. Бо вона буде так само кривава. Тому я дуже хочу вірити, що ми саме на завершальному, третьому етапі».

  Христя Костирко

  (Visited 5 times, 1 visits today)
 • 180x150