Теперішні події надто нагадують грузинський сценарій

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Учора у прикарпатському селі Яблуниця завершилася Міжнародна конференція «Партнерство з НАТО: спільне розв’язання нових проблем. Східноєвропейський і Кавказько-Каспійський виміри». Організаторами зустрічі, за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, виступили Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника, представники Донецької міської організації «Центр міжнародної безпеки» та громадської організації «Центр політичного моніторингу».

  Як і передбачив у попередніх коментарях гість з Донеччини — директор громадської організації «Центр міжнародної безпеки» Валерій Кравченко, першочерговим на зібранні стало обговорення партнерства з НАТО у контексті Кримської кризи. Також учасники конференції обговорили питання реформування програми «Партнерство заради миру» і проаналізували роль Альянсу у врегулюванні конфліктів у Центральноєвропейському регіоні.

  До діалогу через відеоміст зі штаб-квартирою НАТО долучився заступник помічника генерального секретаря відомства з надзвичайних безпекових викликів Джеймі Ши. Звертаючись до присутніх, він зазначив: «Попри те, що суть політики НАТО полягає в тому, щоб забезпечити мир у країнах, які входять до Альянсу, це не означає, що ми не братимемо участі у збереженні цілісності України. На засадах політичної солідарності необхідно забезпечити адекватну оборону у випадку будь-якої форми агресії. І хоча ми не хочемо ескалації напруженості з Росією, проте повністю відкидаємо її пропозиції щодо федерацій в Україні».

  У свою чергу радник голови Івано-Франківської ОДА Сергій Адамович наголосив: «Для України є дуже важливим розвиток конструктивного партнерства з НАТО. Сьогодні ми бачимо необхідність в активізації оборонно-технічного співробітництва та політичного діалогу, бо це є для України запорукою збереження її територіальної цілісності та успішного наближення до Європейського Союзу». У питаннях вступу до НАТО Україну підтримали представники Грузії, зокрема, політолог Ніка Чітадзе, який повідомив, що в його країні «стурбовані кількістю російського війська на східних кордонах України і тими провокаціями, які відбуваються». За його словами, це «сценарій, подібний до того, що мав місце у Грузії 2008 року, коли провокації призвели до військової ескалації. Тому для врегулювання конфлікту мають бути задіяні всі дипломатичні засоби». Іншої думки російський експерт Сергій Маркедонов. На запитання, чого хоче Росія від України, він відповів дуже коротко: позаблокового статусу. Адже, на його переконання, «Україна немає передумов для вступу до Альянсу». А ситуацію з Кримом та наявність російських військових на кордонах з Україною назвав реакцією керівництва його країни на те, що відбувається у нашій, і підкреслив: незважаючи ні на що, «співпраця між Росією та НАТО існує».

  Голос України

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150