Хто був адресатом нічного термінового відеозвернення Путіна

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Адресатом нічного термінового відеозвернення Путіна були зовсім не російські терористи на Донбасі

  Нічне відеозвернення Путіна, незважаючи на його, на перший погляд, беззмістовність, стало важливим жестом. І, судячи з усього, головним адресатом цього екстраординарного кроку російського диктатора був Вашингтон. Подібні преценденти були в історії – під час Карибської кризи 1962 року радянське керівництво заради терміновості звернулося через телебачення до американської адміністрації і дало зрозуміти, що готово до компромісу, щоб уникнути ядерної війни. Отже, коли в Росії була ніч – в США якраз початок робочого дня і саме там очевидно мали почути Путіна. Терміновість звернення можна зв’язати, в першу чергу, з тим, що Путіну дали час до вівторка, щоб одуматися і посприяти розлідуванню загибелі Боїнга. В іншому випадку його чекає посилення санкцій.

  Отже, своїм відеозверненням Путні дав США зрозуміти, що він готовий до діалогу. Але разом з тим між рядками звернення читається й те, що бажає запропонувати Заходу Володимир Володимирович. Зараз його головна мета – якнайшвидше домогтися призупинення АТО. І використати для цього він планує забель Боїнга. Щоб зрозуміти цей посил треба схематично пройтися по ходу подій останніх днів.

  В ніч з четверга на п’ятницю минулого тижня терористи на Донбасі перейшли у масований наступ на кількох фронтах, особливо тяжко було на кордоні з Росією, де українські частини потрапили в оточення і сталося це через відверту підтримку регулярних російських військ. На цей же день планувалося введення в Україну "зелених чоловічків". А прем’єр ДНР росіянин Олександр Бородай оголосив, що готовий до переговорів, які Путін планував почати з позиції сили… Але усі ці плани зіпсувала загибель Боїнга. Обурення світової громадськості і перспектива міжнародного розслідування на місці загибелі Боїнга унеможливили подальші активні дії терористів і що найголовніше російське вторгнення "зелених чоловічків". Більше того, зупинка терористів та росіян дала змогу Україні почати свій наступ. І тепер Путін вже не думає про переговори з позиції сили, а хоче приховати сліди по Боїнгу і врятувати своїх терористів від остоточного розгрому, який став ближче з просуванням АТО.

  Як це не парадоксально для цього він вирішив використати загибель Боїнга. Путін чітко дав зрозуміти, що сприятиме розслідуванню, якщо Україна припинить АТО не лише в безпосередній близькості від місця трагедії, а взагалі на всій території. Мовляв, інакше працювати міжнародна комісія не зможе. Чи сприятиме він справді розлідуванню – питання риторичне. Звісно ж, ні. Чи треба Україні зупиняти АТО – питання не меньш риторичне. Звісно ж, також ні. Також очевидно, що Захід може домовлятися з Путіним через голову України і тиснутиме на неї щодо замороження конфлікту. Але Києву потрібно вести свою гру, по-перше, наполягати на тому, що для розслідування можна обмежитися і невиликою "демілітаризованою" зоною, а, по-друге, наполягати на поверненні формату Женевських переговорів – Україна, США, ЄС та Росія без жодних Бородаїв та Медведчуків. В такому форматі США підсилить позиції України, а Росія виглядатиме як постпред терористів. А тим часом АТО має тривати…

  Віталій Пирович, Еспресо

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150