ЗМІ: Червоний Хрест вважає події на Донбасі “війною” – винних можуть судити за воєнні злочини

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За конфіденційною правовою оцінкою Червоного Хреста події на Донбасі визначають "війною". Це відкриває можливості для притягнення до відповідальності за воєнні злочини у міжнародних судах.

  Не просто "стрілянина", "зіткнення", "операція", а війна – саме таку конфіденційну правову оцінку подіям на Сході України дали у Червоному Хресті. Про це у вівторок, 22 липня, повідомляє інформагенція Reuters.

  Це відкриває можливість для відкриття проваджень у воєнних злочинах з подальшим розглядом у міжнародних судах в тому числі і щодо очевидного збиття літака Малайзійських авіаліній. "Зрозуміло, що іде міжнародний конфлікт, отже найвірогідніше, що це воєнний злочин", – прокоментував один із західних дипломатів, слова якого наводить Reuters.

  Міжнародний комітет Червоного Хреста (ICRC) вважають головним вартовим Женевських конвенцій, які визначають правила ведення воєнних дій. Його оцінку того, коли конфлікт переходить зі стадії стихійного насильства у збройне протистояння бере до уваги ООН. "У структурі ООН вони займаються цим визначенням. По-суті вони вартові гуманітарного права", – пояснює представник ООН.

  Юридичні наслідки

  Досі Міжнародний комітет Червоного Хреста публічно не виступав з юридичною оцінкою подій на Донбасі, не називаючи їх ні громадянською війною, ні зовнішньою агресією. Але у конфіденційних контактах з Україною та Росією представники Комітету повідомили про своє трактування подій. "Наша кваліфікація подій була конфіденційна озвучена на двосторонньому рівні контактів. Публічно ми її не обговорюємо", – сказала речниця Комітету Анастасія Ісюк, слова якої цитує Reuters.

  Аналітики нагадують, що визначення конфлікту війною має далекосяжні юридичні наслідки, адже всі сторони конфлікту тепер можуть бути притягнуті до відповідальності за воєнні злочини. Підозрюваних може бути затримано і закордоном, адже деякі країни поважають "універсальну юрисдикцію" на право затримання осіб, підозрюваних у воєнних злочинах.
  Як відомо, російський президент Путін раніше називав конфлікт на Сході України "громадянською війною", тоді як у Києві заявляють про зовнішню агресію проти України.

  DW

   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150