Верховна Рада скасувала мито на імпорт озброєння

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Верховна Рада України прийняла зміни до Митного кодексу, які фактично знімають мито з імпорту озброєння в Україну.

  Рішення було прийнято 234 голосами народних депутатів із 320 зареєстрованих у сесійній залі.

  Такі новини повідомляє Преса України.

  Як зазначено в пояснювальній записці, прийняття даного закону «дасть можливість спростити ввезення продукції оборонного призначення на митну територію України під час дії особливого періоду, введення надзвичайного стану та у період проведення антитерористичної операції шляхом звільнення від оподаткування митом».

  При цьому перелік оборонної продукції, звільненої від мита, має бути встановлений урядом.

  Варто зазначити, що «дія закону не поширюється на продукцію оборонного призначення, що ввозиться під будь-якими митними режимами з території держави, визнаної згідно із законодавством України державою-окупантом, або визнаною згідно із міжнародним законодавством державою-агресором, а також з території держави, яка є стороною міжнародного договору про колективну безпеку або міжнародного договору, що має військову складову, якщо іншою стороною такого міжнародного договору (у тому числі багатостороннього) виступає держава-окупант (агресор) по відношенню до України».

  Закон набирає чинності з дати офіційного оприлюднення і також поширюється на товари військового призначення, які перебували під митним контролем, але не були випущені для вільного використання на території України до дати набрання чинності цим законом.

  Автор закону, народний депутат від «Батьківщини» Сергій Терьохін наголосив, що таким чином пропонується, зокрема встановити «звільнення як для імпортної зброї, так і для тієї, що виробляється вітчизняними підприємствами».

  Також депутати в парламенті не підтримали відставку міністра економіки України Павла Шеремети, який написав відповідну заяву ще 20 серпня. За відставку Шеремети проголосували лише 213 народних обранців.

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150