У Донецьку терористи вбили єврейського бізнесмена і мецената

 • 180x150
 • Опубліковано:

  30 серпня у Донецьку проросійські бойовики вбили знаного члена єврейської громади України – Георгія (Еліягу) Зильберборда.

  Загиблому було 47 років. Він був членом опікунської ради Донецької єврейської громади. Проживав у котеджному селищі, який сам побудував, на околиці міста. Коли бандити приїхали грабувати селище, разом із начальником охорони Зильберборд спробував їх зупинити. Терористи вбили обох.

  Про це повідомляє Євроазіатський єврейський конгрес, передає Преса України.

  Близький друг загиблого – Пінхас Вишедскі – охарактеризував його як людину віруючу, регулярно відвідував синагогу та надавав громаді щедру фінансову допомогу.

  «Він був набагато більше, ніж дуже хороший друг. Він був мені як брат», – каже Пінхас.

  «Він був частиною нашої сім’ї. Похорони були дуже важкими. Єврейська громада Донецька розсіялася по всій країні, але люди приїжджали звідусіль. Він був дуже активною людиною і мав багато друзів. Він був особливою людиною», – говорить дружина загиблого.

  Похорон відбувся 1 вересня у Києві, куди рідні перевезли тіло вбитого. На церемонії в синагозі на Подолі зібралося понад 500 осіб.

  Більшість євреїв Донецька покинули місто та повтікали від бойових дій і безчинств проросійських терористів. Вони живуть в таборах для біженців, громадських центрах та орендованих квартирах у Києві, Житомирі, Одесі, Харкові, Кременчуці та Дніпропетровську. Ті, хто раніше втік до Маріуполя, який опинився нині всього в декількох кілометрах від нового центру бойових дій, знову перебувають у небезпеці.

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150