Цікаво: Знавці мов дослідили, що слова “путін” і “ху…ло” – однокореневі

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Світова громадськість зазнала труднощів із перекладом українського прізвиська Хуйло, яким тепер називають Путіна в Україні і в Світі.

  Про це на сайті НУіНА написав Михайло Притула.

  До сьогоднішнього дня це питання залишалося відкритим, і я приділив час для того, щоб максимально коректно перекласти слово Хуйло на англійську мову.

  Слово Хуйло походить від слова, що означає статевий член. В єврейській мові їдиш є слово פּאָץ – статевий член. Російською мовою це звучить як "поц". Вживається як у прямому значенні (статевий член), так і в переносному (недалека людина, дурень).

  Особливі значення в злодійському арго та мережевому жаргоні:

  – поцоватий (ідиш פּאָצעוואַטע – поцевате)
  – припоцаний (на подобі слова "придуркуватий")
  – поцанутий.

  У такому ж значенні слово Поц вживається і в англійській мові.

  В англійській "putz" можна зустріти в ранньому творі Генрі Міллера "Тропік Рака" (1934), де воно вжите в значенні "пеніс". Також зустрічається в американського письменника Стівена Кінґа в новелі "Лангольєри" (1990).

  В American Heritage Dictionary дані такі форми вживання цього слова

  putz (pŭts)
  Share: putzputz
  n.
  1. Slang A fool; an idiot.
  2. Vulgar Slang A penis.
  intr.v. putzed, putz · ing, putz · es
  Slang
  To behave in an idle manner; putter.
  [Yiddish pots, penis, fool, of unknown origin.]

  Таким чином, пише Притула, "хуйло" варто перекладати на англійську мову сленговим словом "putzing", що по звучанню дуже подібне до прізвища президента Росії – Putin.

  Перекладач Google згадане "putz" українською не тлумачить, але підказки, які з’являються нижче, стверджують, що як іменник це слово означає "дурний або безтолковий чоловік, нездара, вайло". Запропоновані синоніми – такі: dick, prick, cock, tool, shaft, pecker, peter. А як дієслово це значить "займатися несуттєвою або малопродуктивною діяльністю". Інші ресурси пояснюють "putzin" як "ледарювати".

  Також пропонується кілька десятків прикладів вживання цього слова:

  (Visited 79 times, 1 visits today)
 • 180x150