Депутатам Держдуми РФ запропонували надіти кокошники

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Державній Думі Росії в рамках циклу лекцій, приурочених до Року культури в РФ, відбувся виступ мистецтвознавця та історика моди Олександра Васильєва.

  Він відомий і як ведучий телепередачі "Модний вирок". Лекція була присвячена російській моді, національним особливостям в стилі. Васильєв дав жіночій частині Держдуми рекомендації, в якому вбранні виходити заміж, і розповів про дрес-код, доречний в нижній палаті парламенту, передає NEWSru.com.

  Як відзначає "Інтерфакс", "жодне парламентське слухання не минало в Малому залі нижньої палати парламенту при такому аншлазі". Лекція Васильєва називалася "Русский стиль в моде". Мова, природно, зайшла про кокошники, правда, не зовсім звичайні – з перл.

  "Досить носити на голові пластикові квіти з Гонконгу; ви всі має право замовити собі перловий кокошник за старовинним малюнком і виглядати хоча б одного разу пристойно в житті" , – звернувся з трибуни до жінок Держдуми Васильєв.

  Він зауважив, що ніхто з росіянок не може похвалитися тим, що у неї є в родині фамільний кокошник. "Але це не означає, що ви не можете почати цю традицію, хоча б з вашого весільного костюма" , – підкреслив він, додавши, що можна "хоча б в вінчальних нарядах слідувати російської традиції".

  Також важливе питання, якого торкнувся Васильєв, стосується одягу, який варто носити депутатам, зокрема, жіночий дрес-код. Експерт рекомендував не надягати міні, високі підбори і не ходити з розпущеним волоссям. "Якщо ви приходите на роботу з метою познайомитися з кимось, то тоді я не проти. Але я не вважаю, що Держдума – місце для знайомств" , – заявив Васильєв. "Даремно", – заперечила йому член комітету з культури, російська оперна співачка Марія Максакова-Ігенбергс .

  В цілому, на думку Васильєва, росіянки намагаються одягатися більш ефектно і виглядати більш привабливо, ніж, наприклад, їхні ровесниці в європейських країнах. Він також зазначив, що в Росії жінки здавна люблять себе прикрашати, в тому числі дорогоцінними каменями.

  Однак Васильєв зазначив, що раніше кожна жінка знала: "діамант – це зимовий, а не літній камінь, і його можна носити тільки після п’яти, коли запалюється штучне світло – світло гасової лампи або свічки – і діаманти по-справжньому грають". Він порадив депутатам: "Моя вам порада сьогодні – відмовтеся від носіння діамантів в ранкові години, це виглядає вульгарно і часто незграбно".

  На думку Васильєва, прагнення жінок частіше виглядати привабливо пов’язано з "процентним співвідношенням в Росії жінок і чоловіків". "За офіційною статистикою, в Росії проживає близько 55% жінок – на 45% чоловіків. Тобто, якщо вірити цій статистиці, в Росії не вистачає 17 мільйонів чоловіків для того, щоб всі жінки були щасливі", – поскаржився він.

  Варто додати, що Васильєв зробив навіть деякі прогнози щодо розкладу сил на світовій арені. "Я думаю, що майбутнє наше не таке райдужне, як розповідають, – сказав він. – Моя думка, що майбутнє буде швидше мусульманським, ніж православним; а наступне буде китайським, тому що ми зараз робимо все щоб цю країну (Китай) поставити на ноги і зробити величезним драконом ". Він, однак, схаменувся: "Це моя особиста думка, я не є політиком, я історик моди; не відповідаю за свої слова".

  Варто відзначити, що депутатів Держдуми, по всій видимості, намагаються заманити в будівлю нижньої палати не тільки прийняттям резонансних законів, а й цікавими розвагами. Так, в середині вересня з’явилася інформація, що в апараті Думи може з’явитися свій хор. 

  (Visited 5 times, 1 visits today)
 • 180x150