В Снятині від імені Юрія Солов’я відкрили соціальний магазин для непрямого підкупу виборців

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За сприяння кандидата по округу № 89 (центр – Снятин), висуванця від Блоку Петра Порошенка Юрія Солов’я кілька днів тому в Снятині відкрили «Соціальний магазин». Фасад крамниці прикрашає величезний портрет Юрія Солов’я з гаслом блоку – «Час єднатись», а всередині, окрім дешевших у порівнянні з іншими магазинами продуктів, покупцям пропонують також агітки кандидата, – повідомляє спостерігач ОПОРИ.

  Із дня відкриття, 11 жовтня, у соціальному магазині, відкритому за сприяння Юрія Солов’я, постійні черги. Як з’ясувала ОПОРА, людей приваблюють низькі ціни. Здійснивши контрольну закупку одних і тих самих товарів у трьох інших крамницях, спостерігач довідався, що ціни в соціальному магазині набагато нижчі. Скажімо, продуктовий набір із олії, згущеного молока та консервованої кукурудзи в соціальній крамниці коштує на 5-13 гривень дешевше, ніж в інших магазинах. Це підтверджують чеки за придбану продукцію.

   Про відкриття магазину мешканців округу повідомляли заздалегідь в оголошеннях. «Таке враження, що у цей магазин тепер ходить ціле місто, черги дуже довгі», – каже спостерігач. Цікаво, що покупцям видають не фіскальний чек, а звичайний папірець у вигляді чеку, отже, касовий апарат у соціальній крамниці, яка відкрита за сприяння Юрія Солов’я, не зареєстрований у фіскальних органах.

  Практика відкриття соціальних магазинів для Юрія Солов’я, який представляє громадську організацію «Громадський форум», не нова, особливо напередодні виборів. Цей проект, за задумом кандидата, має допомагати мешканцям, які постраждали від різкого підвищення цін на продукти. Як раніше пояснював журналістам пан Соловей, проект соціальних магазинів – беззбитковий. Націнка на продукти становить 2-3%, що дозволяє компенсувати витрати на комунпослуги і заробітну плату персоналу.

  Уперше соціальні магазини від імені Солов’я з’явились у 2009 в Івано-Франківську, коли він балотувався на посаду мера міста. Журналісти тоді запитали пана Юрія, наскільки безкорисливими є такі мотиви. «Громадський форум не зупинив жодного розпочатого проекту… Будуть працювати і соціальні магазини. І я гарантую на 100%, що вони працюватимуть і впродовж 2010 та 2011-го – до того часу, поки в них буде суспільна потреба, і незалежно від того, чи стане Юрій Соловей мером, чи ні», – пояснював депутат в інтерв’ю «Галицькому кореспонденту».

  У 2010 році під час балотування Юрія Солов’я на посаду івано-франківського міського голови присутність соціальних магазинів у агітаційній кампанії Юрія Солов’я громадянська мережа ОПОРА теж розцінювала як непрямий підкуп виборців, оскільки продаж продуктів на пільгових умовах супроводжувався агітаційними матеріалами кандидата.

  «На мою думку, відкриття соціального магазину напередодні виборів, яке відбулося за сприяння кандидата, та принцип і форма роботи магазину містять ознаки непрямого підкупу виборців. У діяльності соціального магазину не було би порушення, якби під час виборчої кампанії там не використовувались ім’я кандидата та символіка партії на плакатах, вивісці та в агітматеріалах. Адже, згідно з законодавством, непрямим підкупом виборців вважається надання виборцям на пільгових умовах товарів, що супроводжується згадуванням назви партії чи імені кандидата.

  Керуючись частиною 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», ОПОРА розцінює діяльність соціального магазину як непрямий підкуп виборців», – зауважив Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.

   

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150