Виборці округу №89 підтримують кандидата в депутати від Блоку Порошенка Юрія Солов’я

 • 180x150
 • Опубліковано:

   

  За два місяці блок Петра Порошенка суттєво збільшив рівень підтримки серед населення.
  Зокрема, аналітичні дані компанії «Социс» свідчать про те, що у липні за команду Президента були готові проголосувати 29,6% виборців, у серпні – 37,0, а у вересні – вже – 45,7%. На друге місце впевнено виходить Радикальна партія «Олега Ляшка» із рівнем підтримки у 13,1%. Таким чином, Блок Петра Порошенка впевнено перемагає на виборах, відрив від найближчого конкурента – у 3 рази. Показово, що «Батьківщина» Юлії Тимошенко втрачає позиції – з 11,2% до 8,1% знизилась за останні місці кількість готових проголосувати за цю партію.

   

  ЯВКА БУДЕ ВИСОКОЮ

  За даними «Київського міжнародного інституту соціології» (КМІС, вересень 2014 року, у виборах Верховної Ради мають намір взяти участь 65% населення. Існують істотні регіональні відмінності у готовності виборців прийти на виборчі дільниці. Найбільший відсоток тих, хто висловив готовність взяти участь у голосуванні, – у Західному (88%) та Центральному (76%) регіонах, істотно менша готовність до участі у виборах – у Південному (57%) та Східному (59%) регіонах, а на Донбасі зголосилися до участі у виборах лише 23,5% жителів.

  Партії, які отримали перемогу 2012 року та увійшли до Верховної Ради, втратили більшість своїх прихильників. Серед колишніх виборців партії «Батьківщина» повторити свій вибір готові 15%, серед решти 33% обрали Блок Петра Порошенка. Серед колишніх виборців «УДАРу» ще раз проголосувати за цю політичну силу зголосилися 9%, а – 38% – за Блок Петра Порошенка. Серед колишніх виборців партії «Свобода» готові повторити свій вибір 24%, а 27% проголосують за Блок Петра Порошенка (дані Київського міжнародного інституту соціології, вересень 2014 року)

  ГРОМАДЯНИ ПІДТРИМУЮТЬ КОМАНДУ ПРЕЗИДЕНТА

  Зростання рівня підтримки Блоку Петра Порошенка позитивно впливає й на рейтинги кандидатів-мажоритарників, – кажуть експерти із ГО «Клуб виборців». Вони провели масштабне соціологічне дослідження (опитування, фокус-групи, аналітичну роботу) на Прикарпатті та виявили таку ж тенденцію, як у партійному секторі.

  Зокрема, що стосується виборчого округу № 89 (Верховинський, Косівський, Снятинський райони Івано-Франківської області), то головними претендентами на перемогу є кандидат від Блоку Петра Порошенка Юрій Соловей та висуванець партії «Батьківщина» Василь Гладій.

  Проте якщо рівень довіри до кандидата від Блоку Петра Порошенка збільшується, то у його головного конкурента – діючого бютівця Василя Гладія – зменшується.

  «Настрої громадян розділились показово: за Солов’я збираються голосувати ті, хто був на Майдані або підтримував Майдан. Більше того, це люди молодого та середнього віку – тобто ті, хто працюють та своїми податками утримують державу. Таки громадяни здебільшого політично активні, мають середній рівень доходів. Вразити такого виборця найскладніше, і якщо Солов’ю вдалось отримати їхню підтримку – це означає, що він має велике політичне майбутнє», – каже Дмитро Бєляєв із «Клубу виборців»

  Із Василем Гладієм ситуація протилежна: по йогу рейтингу б’ють два негативні фактори: критична маса виборців хочуть принципового оновлення влади, відтак, імідж партії «Батьківщина» як політичної сили, що дискредитувала себе, втратила обличчя, став вельми негативним. «Коли ми проводимо опитування, в числі запитань й є про те, за кого виборець голосував раніше та чому змінив думку. Так от, за нашими даними, третина (якщо бути точним – 33,1) з тих, хто минулого разу голосував за «Батьківщину» та кандидата від «Батьківщини» Гладія в окрузі тепер мають намір проголосувати за депутата-мажоритарника від Блоку Петра Порошенка Солов’я. У соціології це називається «перетікання електорату», воно свідчить про те, що у політиці визначився серйозний лідер, який викликає повагу у виборців. Мова йде про Блок Петра Порошенка та, якщо конкретно говорити про Покуття та Гуцульщину, – Юрія Солов’я»

  «Президент правильно зреагував на запит суспільства на нові обличчя у політиці та молодих лідерів. На Майдан політичну ситуацію переломили саме молоді активісти, молоді політики, і за ними пішли мільйони громадян. Саме тому тих депутатів, що вже були у Раді та не могли ефективно боротись із режимом Януковича, в парламенті більше бачити не хочуть», – каже експерт.

  За даними аналітиків, 42,8% вважають, що діючим депутатам парламенту взагалі треба заборонити приймати участь у виборах тому, що вони себе дискредитували.

   

   

  Що для вас головне при виборі кандидата в депутати на мажоритарному окрузі?

   

  Я проголосую за оновлення влади, за нового депутата
  80,4%
  Я проголосую за кандидата, якого вже знаю
  8,3%
  Я проголосую виключно за «місцевого» кандидата
  8,1%
  Національність
  3,0%
  Інші варіанти
  0,2%

   

  «Хочу навести один показовий приклад: під час проведення фокус-груп немолодий вже мешканець Косіва сказав приблизно таке: депутати сиділи в парламенті допоки Янукович крав, будував Межигір’я, ламав Конституцію, тягнув нас у лапи Путіна та його Митного союзу –  і нічого не робили. А потім молоді хлопці повинні були взяти зброю та йти спочатку на Майдан, а тепер –  на війну.  Я категорично проти того, аби «старі морди» знову йшли в парламент. Все, їх час закінчився», – сказав чоловік. На мою думку, ці слова відображають очікування громадян і в тому числі так багато людей підтримують закон про люстрацію», – розповідає експерт «Клубу виборців. І логічно вимагати очищення влади не тільки від чиновників Януковича, а й від неефективних політиків з інших партій, яки допустили те, що Україна фактично опинилась на межі авторитаризму.

  Результати опитування.
  Запитання: За якого кандидата в народні депутати ви проголосували би, якби вибори відбулись найближчої неділі?
  Кандидат
  Суб’єкт висування
  Відсоток підтримки
   
     
  1 жовтня
  14 жовтня
  Юрій Соловей
  Блок Петра Порошенка
  22,2%
  27,2%
  Василь Гладій
  «Батьківщина»
  18%
  15,6%
  Микола Палійчук*
  Самовисування
  9%
  8,5%
  Лідія Шкрібляк
  Народний фронт
  5%
  6,2%
  Ярослав Шинкарук
  Самовисування
  5%
  4,8%
  Не визначився (лась)
   
  25,6%
  20,3%
  Не піду на вибори, не підтримую жодного з зазначених кандидатів
   
  15,2%
  17,4%

  *На момент проведення опитування інформація про скасування реєстрації кандидата Палійчука не надходило, тому  кандидат був включений до листа опитування
   
  Якщо в вибори відбулися цієї неділі, за яку політичну силу ви би віддали свій голос? (Центр соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС»)

   

  (Visited 24 times, 1 visits today)
 • 180x150