Олег Тягнибок: закон про люстрацію скомпрометований і неефективний

 • 180x150
 • Опубліковано:

  30 листопада о 13:00 в залі обласної філармонії (вул. Л. Курбаса, 3) голова Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Олег Тягнибок зустрівся з мешканцями Івано-Франківська. Також на зустрічі були присутні інші відомі "свободівці": Олександр Сич – екс-віце-прем’єр України, Руслан Зелик та Руслан Марцинків. Зал філармонії був переповнений, люди передавали Олегу Тягнибоку свої запитання на записках.

  Спочатку виступав Олександр Сич, який розповів про те, як в процесі передвиборчих перегонів колишні союзники звинувачували "Свободу" у всіх гріхах та засуджували "свободівців" за найменші огріхи, яких би навіть не помітили в інших людях. Також він зазначив, що стару ідею "Свободи", біометричні паспорти, раніше клеймили як "фашистську", а зараз впроваджують у життя, і додав, що "Свобода" буде контролювати виконання своїх вкрадених гасел.

  "Сьогодні наша зустріч служить для того, щоб мобілізувати українців для подальшої боротьби. Я запрошую всіх долучатись до всеукраїнського об’єднання "Свобода". Ще з самого Майдану ми піднімали людей, тоді мало хто вірив, що можна побороти Януковича. В 2010 році, коли Янукович прийшов до влади, "Свобода" уже боролася. Ми проводили різноманітні акції протесту, ми потрохи формували революційну ситуацію, згадаймо той же мовний Майдан. І з часом це призвело до повалення бандитського режиму. Я не можу забути нашого побратима, одного з 19 "свободівців" із Небесної Сотні, Сашка Капіноса.

  Зараз ми тішимося, що маємо конституційну більшість. Це є 5 партій, які задекларували свою європейськість та державність. До речі, всі ці політичні сили йшли на вибори фактично з націоналістичними гаслами. Тепер ми повинні не дати можливості цій владі не виконати всі ці обіцянки. Коаліція повинна якнайшвидше прийняти всі потрібні закони. Йдеться про оборону країни, деоліргархізацію, боротьбу з корупцією, збереження національної ідентичності України, декомунізацію. І зараз парламентська більшість має всі можливості для того, щоб швидко та ефективно прийняти всі ці речі. Зразу скажу вам, що наші депутати, яких є семеро, будуть одностайно підтримувати ці ініціативи. Але ми боїмося, що може статися так, що недобросовісні політики, пройшовши на патріотичних та націоналістичних гаслах в парламент, не будуть їх виконувати", – розповів Олег Тягнибок іванофранківцям.

  "Закон про люстрацію зараз є ліберальним, а не націоналістичним. Це вже мене насторожує. На першому місці там стоїть реформа неефективного нині державного управління, а про люстрацію там майже нічого немає. "Свобода", вивчивши досвід Польщі, Чехії та інших країн Європи, зареєструвала закон про люстрацію ще в 2005 році, він був жорсткий та правильний. Суть його була така – той, хто співпрацював з режимом, має бути звільнений з посади, і йому має бути заборонено обіймати державні посади в найближчі десять років. В тому законі не було вибірковості. А наш, прийнятий влітку закон, є "лайтовим" і вибірковим. Ті, хто першими повинні бути попасти під люстрацію, залишаються при владі, а дехто навіть проліз у парламент. Причина проста – при перших голосуваннях за закон багато депутатів просили про виключення тих чи інших речей з тексту законопроекта, погрожувавши в іншому випадку не проголосувати за нього. І таких депутатів назбиралася критична маса, тому, коли закон прийняли, він виявився неефективним і ніяким. Але навіть цей ніякий закон хочуть зараз скасувати!", – поділився своїми думками стосовно люстраційного закону керівник "Свободи".

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150