Спікер Ради оголосив про початок року децентралізації України

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що 2015 стане роком децентралізації України. Про це повідомляє «Інтерфакс».

  «Ми, по нашим планам, до жовтня маємо провести децентралізацію, внести зміни до Конституції, щоб побудувати правильну систему управління державою», – сказав Гройсман.

  За його словами, перше голосування в Раді за зміни до Конституції має відбутися вже під час весняної сесії. Після цього буде створена спеціальна комісія, яка займеться опрацюванням поправок в основний закон країни.

  «І у вересні ми можемо провести друге голосування за внесення змін до Конституції в частині децентралізації, в частині багатьох питань, які цікавлять громадян», – заявив Гройсман.

  Про те, що на Україні проводитиметься децентралізація влади, на початку грудня заявив президент країни Петро Порошенко. «Необхідність таких змін є особливо актуальним з наближенням виборів сільських, селищних, міських голів та депутатів місцевих рад», – сказав, зокрема, Порошенко.

  Про необхідність децентралізації на Україні стали говорити навесні 2014 року, коли представники східних регіонів країни відмовилися визнати нову владу. Зокрема, звучали заклики надати автономію Донбасу. Києві погоджувалися лише на певне розширення повноважень регіону. Пізніше противники нової влади зажадали відділення від України.

  (Visited 5 times, 1 visits today)
 • 180x150