Мобілізовані не зможуть відмовитися від відправлення в зону АТО – Міноборони

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Україні мобілізовані військовослужбовці не зможуть відмовитися виконувати свої обов’язки у зоні АТО тому, що застосування Збройних сил України у складі сил антитерористичної операції передбачається законом про боротьбу із тероризмом. Таку заяву на прес-конференції зробив генерал-майор перший заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України Володимир Талалай. Новину з його слів передає «Преса України».

  «На сьогоднішній день застосування Збройних Сил України в умовах проведення антитерористичної операції у складі сил АТО регламентовано законом України про боротьбу з тероризмом, у який на протязі минулого року було внесено відповідні зміни», – заявив Талалай.

  Саме тому, за його словами, «застосування Збройних Сил України, частин підрозділів чи окремих військовослужбовців в АТО відповідає чинному законодавству. Тому відмовитися від виконання обов’язків в АТО, мотивуючи тим, що це не передбачено законодавством, не можна».

  Крім цього, генерал-майор нагадав, що за ухилення від виконання військового обов’язку в Україні передбачається кримінальна відповідальність.

  «Якщо громадянин відкрито заявить про своє небажання виконувати військовий обов’язок, то, згідно Кримінального кодексу, за це передбачена кримінальна відповідальність, у тому числі, до позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. За більш прості порушення передбачена адміністративна відповідальність», – заявив Талалай.

   

  (Visited 4 times, 1 visits today)
 • 180x150