Депутат від НФ пропонує запровадити ув’язнення за критику влади

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується карати громадян за критику влади виправними роботами на строк до 2 років, арештом до 2 місяців або позбавленням волі терміном до 3 років.

  Зміни до Кримінального кодексу пропонується внести законопроектом №2225 під авторством нардепа від Народного фронту Костянтина Матейченко, пише у своєму блозі на Українській правді активіст руху "Стоп цензурі" та ЧЕСНО Аксінья Куріна, пише УП.

  Так, ст. 339-1 "Умисні дії щодо підріву авторитету держави та влади" визначає, що подібне покарання пропонується застосовувати за "Суспільно небезпечні протиправні діяння, що посягають на авторитет України як суверенної держави, публічне паплюження, наруга, осквернення чи інші дії спрямовані на підрив авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування та об’єднань громадян України, та/або цинічне, зневажливе ставлення й неприйняття як окремих структурних елементів системи державного управління (її відповідних органів), так і держави в цілому".

  У пояснювальній записці зазначається, що законопроект не вимагає консультацій з громадськістю.
  "Сам факт появи такого законопроекту – наслідок абсолютно безвідповідального популізму людей, які формували партійні списки (справедливості заради варто відзначити, що ББП в цьому сенсі нічим не краще). В результаті з’являються законопроекти, грубо суперечать Конституції України", – зазначила Куріна.

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150