Тарифи ЖКГ будуть підвищуватися далі – Яресько

 • 180x150
 • Опубліковано:

   Тарифи на комунальні послуги в Україні будуть підвищуватися і надалі. Це хоч і болісний, але необхідний на даний момент крок. Про це заявила глава Міністерства фінансів Наталія Яресько в інтерв’ю «Українській правді».

  Міністр підкреслила, що тарифи будуть регулярно переглядатися. Дефіцит «Нафтогазу» зріс, і Міністерство фінансів не буде його фінансувати, оскільки «закону треба дотримуватися», пише Преса України.

  Яресько пояснила, що «ми йдемо до паритетних ринкових цін на газ і збільшення дотацій людям, які цього потребують. Тому … в наступному році будуть потрібні додаткові витрати на соціальну сферу, тому що ми всі розуміємо, що тарифи будуть підвищуватися далі – і вони повинні, адже це правильний економічний підхід».

  Глава Міністерства фінансів зазначила, що цей крок буде болісним, але «не менш боляче платити «Нафтогазу» дотації – лише 110 млрд в 2014 році, які створюють інфляцію, які знищують нашу енергетичну незалежність, нашу енергетичну ефективність, тому що ніхто не знає, за що ми платимо і куди.»

  Правильний підхід, на її думку – це перейти до ринкових цін на тарифи, але одночасно правильно застосувати систему субсидій і дотацій для тих, кому вони дійсно потрібні.

  Раніше згадувалося, що з 1 квітня, в Україні набувають чинності нові комунальні тарифи. Тепер у новому опалювальному сезоні комунальні послуги подорожчають на 87%.

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150