Фірташ розповів, як хотів замінити Януковича на Кличка

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Український бізнесмен Дмитро Фірташ на засіданні Земельного суду у Відні заявив, що свого часу підтримував колишнього президента Віктора Януковича і нинішнього мера Києва Віталія Кличка, передає видання Сегодня.

  Фірташ заявив, що дійсно підтримав Януковича, і в 2010 році той виграв вибори.

  "Потім ми зрозуміли, що Янукович почав робити не ті реформи, які повинні був. У нас почалися розбіжності", – заявив бізнесмен.

  З часом розбіжності посилилися. "У 2012 році це стало очевидно. Я зрозумів, що потрібен новий сильний кандидат, але Янукович був у той момент дуже сильним. Я знайшов кандидата – це був Віталій Кличко -. спортсмен, дуже відома людина. Він європейський і молодий. Коли він створив партію УДАР, я його підтримав фінансово ", – сказав Фірташ.

  За словами бізнесмена, у 2013 році ситуація погіршилася. "Очевидною стає конфронтація між Росією і Америкою. І, якщо подивитися у моїй справі та розслідування моїх адвокатів, нічого випадкового немає", – сказав Дмитро Фірташ.

  Допит Віталія Кличка у справі Фірташа на прохання мера Києва буде проходити сьогодні закритому режимі.

  Адвокати бізнесмена клопотали, щоб допит був у режимі відеоконференції. Захист пояснив, що в процесі допиту може бути оголошена конфіденційна інформація, що стосується економічної та політичної ситуації в Україні.

  Зазначимо, сьогодні суд повинен визначити, чи буде Дмитро Фірташ екстрадований до США.

  Нагадаємо, США звинуватили українського олігарха Дмитра Фірташа в дачі хабарів індійським чиновникам. У заяві американського Мінюсту сказано, що голова ради групи Group DF разом зі спільниками створив корупційну схему, щоб отримати доступ до титанових родовищ в Індії.

  За інформацією прокуратури, в обмін на дозвіл почати розробку шахти в штаті Андхра-Прадеш індійським чиновникам починаючи з 2006 р. було передано близько $ 18,5 млн хабарів. Крім Фірташа у справі проходять угорський підприємець Андраш Кнопп, індійський депутат Рамачандра Рао, громадянин України Сурен Геворгян і двоє комерсантів з Індії і Шрі-Ланки.

  Фірташ був затриманий в Австрії 13 березня за запитом ФБР. Підприємця, якого влада США оголосила в розшук вісім років тому, підозрювали у хабарництві і причетності до створення організованої злочинної групи. Через тиждень його звільнили під заставу в €125 мільйонів. До завершення розгляду питання про екстрадицію в США Фірташ не має права залишати країну.

  Дмитро Фірташ займає четверте місце серед найбагатших людей України. У 2013 році його статки оцінювалися в $ 3,327 мільярда.

  6 березня поточного року Євросоюз і Канада оголосили, що мільярдер значиться в списках високопоставлених українських чиновників, проти яких були введені фінансові санкції.

  Корреспондент

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150