У Держдепартаменті заявили про тиск Росії на країни «Східного партнерства»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Державному департаменті США стверджують, що Росія чинить тиск на країни «Східного партнерства». Це формулювання міститься в заяві офіційного представника відомства Марі Харф за підсумками минулого в Ризі саміту.

  «США висловлюють рішучу підтримку зусиллям ЄС, спрямованим на тіснішу співпрацю і партнерство з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною», – зазначила Харф.

  «Ми віддані підтримці подальших ініціатив, які сприяють демократії і належного управління, зміцненню енергетичної безпеки, боротьби з корупцією та підтримки економічного і соціального розвитку в країнах" Східного партнерства "», – додала вона.

  На її думку, «це особливо важливо під час підвищеного російського тиску і дезінформації в регіоні».

  Саміт «Східного партнерства» проходив у Ризі 21-22 травня. У проекті Євросоюзу, направленому на розвиток зв’язків з колишніми республіками СРСР, беруть участь Україна, Молдова, Азербайджан, Вірменія, Грузія і Білорусія.

  У підсумковому документі саміту, зокрема, залишилося формулювання «анексія Криму», однак під нею підписалися лише країни ЄС. Всі учасники саміту, включаючи країни «Східного партнерства», «підтвердили свої позиції щодо резолюції ГА ООН номер 68/262 по територіальній цілісності України».

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150