Суд заарештував 46 об’єктів нерухомості компаній Фірташа

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Український суд заарештував 46 об’єктів нерухомості, що належить групі компаній бізнесмена Дмитра Фірташа Ostchem. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

  «Зараз з метою накладення арешту на об’єкти нерухомості в суд нами було направлено 110 клопотань. До п’ятниці в забезпечення позовів держави арешт накладено вже на 46 об’єктів », – повідомив міністр.

  Він нагадав, що групу компаній звинувачують у завданні збитків державі на суму 5,742 мільярда гривень. «У рамках забезпечення інтересів держави раніше нами було вже арештовано 499,121 тисяч кубів природного газу, що знаходиться в сховищах" Укртрансгазу "і належить підприємствам групи Ostchem», – додав Аваков.

  Міністр також повідомив, що МВС відкрило кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем колишнім керівництвом НАК «Нафтогаз України». Фігуранти справи підозрюються у злочинній змові з управлінцями та власниками «РосУкрЕнерго» і Group DF в 2010 році.

  Тоді Стокгольмський арбітражний суд зобов’язав НАК повернути «РосУкрЕнерго» 12,1 мільярда кубометрів газу. Таке рішення суду, зазначив Аваков, стало можливим тільки після того, як керівництво «Нафтогазу», «імовірно, за вказівкою вищого керівництва країни, ймовірно, увійшло в змову з Фірташем і Ко». «Тоді посадовці НАКу різко і несподівано змінили позицію в суді і програли. Ціна питання? Десятки мільярдів », – написав він.

  30 квітня 2015 суд Відня відхилив запит Мін’юсту США про екстрадицію Фірташа в цю країну.

  Фірташ був заарештований у Відні 12 березня 2014, а потім відпущений під підписку про невиїзд після внесення рекордної для Австрії застави в 125 мільйонів євро. За даними «Біржового лідера», заставу за Фірташа внесли російські бізнесмени Аркадій і Борис Ротенберг.

  США звинуватили Фірташа у хабарництві при отриманні ліцензії на розробку титанових родовищ в Індії, що дозволило б бізнесменові увійти до трійки найбільших світових виробників титану. Захист відзначив, що доказів причетності до корупції американська сторона так і не надала.

  (Visited 8 times, 1 visits today)
 • 180x150