Два роки потому: події 30 листопада,які стали переломним моментом в українських протестах кінця 2013 року (фото,відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні – останній день осені. Такий же день два роки тому має ще й сумну і героїчну історію. Вночі 30 листопада 2013 року відбувся силовий розгін мирного протесту на Майдані Незалежності у Києві — незаконна акція силових відомств України, проведена силами спецпідрозділів «Беркуту» з метою очищення площі від учасників стихійного протесту, відомого як Євромайдан.

  Протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Протестувальники безперервно перебували на Майдані, при чому їхня кількість змінювалася.

  Близько 4 години ранку, коли на Майдані Незалежності залишалося до 400 протестувальників, площу оточили близько 2000 озброєних спецзасобами бійців «Беркуту» із трьох регіонів України — Автономної Республіки Крим, Луганської та Чернігівської областей (за іншими даними, з Донецької, а не Чернігівської).

  Під час розгону мітингувальників бійці «Беркуту» застосовували вибухові пакети, били людей кийками, скидали людей на землю з постаменту монументу Незалежності та чавили ногами. При цьому мітингувальників били навіть за кілька сотень метрів від Майдану.Внаслідок розгону було травмовано десятки протестувальників (за офіційними даними Генеральної прокуратури — 79 осіб).

  Частина людей, що втекла від «Беркуту», заховалась у Михайлівському монастирі на Михайлівській площі. Крім того, за словами очевидця журналіста Андрій Шевченка, перед атакою «Беркуту» на Майдані зник мобільний зв’язок.

  До 4:27 бійці «Беркуту» повністю оточили площу, витіснивши учасників протесту та пропустивши комунальників для встановлення Новорічної ялинки. Близько 5-ої ранку «Беркут» зачищав Хрещатик, б’ючи кийками та нецензурно лаючи присутніх там громадян.

   

  Відео УouTube (Yaruk Prishlyak).

  Відео ТСН.

  Акція набула широкого розголосу й осуду з боку великої частини суспільства (зокрема, правозахисників).

  Події 30 листопада стали переломним моментом в українських протестах кінця 2013 року, змістивши акцент протестів із проєвропейського на антиурядовий, а також додавши їм масовості.

   

   

  (Visited 54 times, 1 visits today)
 • 180x150