В СЦКК спростували черговий пропагандистський “фейк” російських ЗМІ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню в зоні АТО (СЦКК) звинувачує російський канал «LifeNews» в тому, що один з їхніх пропагандистських сюжетів був знятий на основі неправдивої інформації. Зокрема, йдеться про нібито обстріл ЗСУ житлових кварталів Донецька 28 – 29 листопада. В СЦКК привели докази того, що сюжет є черговим фейком.

  Новину повідомляє прес-служба штабу АТО.

  «Чергове звинувачення було озвучене донецькими та окремими російськими ЗМІ про нібито обстріл з боку українських військовослужбовців житлового кварталу Донецька (вул. Чехословацька, Шахтопроходчиків, Курчатова) ввечері 28.11.2015. Проаналізувавши це звинувачення, українська сторона СЦКК заявляє про непричетність ЗС України до зазначеного обстрілу. Крім того, наявна інформація свідчить про сплановану акцію бойовиками ОРДО з дискредитації ЗС України. Про це, зокрема, свідчить, що знімальна група телеканалу «LifeNews» прибула на місце події раніше співробітників СММ ОБСЄ та спостерігачів СЦКК від російської сторони», – повідомляють в СЦКК.

  Є й інші аргументи: українська сторона СЦКК взагалі не була поінформована бойовиками про цей обстріл і загалом за той період часу, коли буцімто було відкрито вогонь, фактів порушення режиму тиші не фіксувала. Окрім того спостерігачі СЦКК 28 листопада зафіксували випадки застосування бойовиками вогню, але по своїх же позиціях якраз в районі Донецька. Вище згаданий російський телеканал представив обстріл як такий, який був здійснений ЗСУ.

  «Попри те, що сюжет був знятий на високому пропагандистському рівні, операторам не вдалося врахувати усі деталі. Зокрема, в сюжеті ЗС України звинувачуються в обстрілі нібито 120-мм міною, але якщо придивитися уважно (25-28 секунда відео сюжету), на землі відсутні уламки від стіни, яка «була зруйнована внаслідок обстрілу», та сам характер ушкоджень виглядає сумнівно. Крім того, малоймовірним виглядає епізод з осколком, який неприродно лежить в єдиному отворі абсолютно неушкодженої стіни, наче чекаючи на оператора «LifeNews», – переконують в СЦКК.

  Окрім того, українській стороні центру вдалося з’ясувати, що «житлові» будинки Донецька, куди влучили снаряди, вже давно зруйновані і там ніхто не живе.

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150