У мережі викрили фейк про полк «Азов», що «пригрозив голландцям» (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На каналі YouTube з’явилося відео, на якому люди в балаклавах від імені полку «Азов» пригрозили жителям Нідерландів терактами в разі негативних для України результатів референдуму щодо асоціації країни з ЄС. Українські активісти назвали відео фейком і закликають громадськість не вірити учасникам цієї чергової постановки російських медійників.

  Новину повідомив журналіст Віктор Трегубов, передає «Преса України».

  Трегубов повідомив, що кілька годин тому в мережу виклали фейковий відеоролик, де нібито бійці «Азова» загрожують терактами жителями Нідерландів, якщо країна не підпише угоди про асоціацію Україна – ЄС.

  «Це – бруднюща провокація, покликана дискредитувати Україну в очах європейців взагалі і жителів Голландії зокрема. У переддень публікації результатів розслідування катастрофи рейсу 370 Malaysia Airlines, результати якої можуть підтвердити причетність російського військового керівництва до вбивства 192 громадян Нідерландів, а також в переддень референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС, результати якого настільки ж важливі для України, наскільки вони важливі для майбутнього всього Євросоюзу, невідома – але, боюся, цілком певна – сторона намагається дискредитувати нашу країну, зігравши на старих пропагандистських штампах», – підкреслив Трегубов.

  Він навів деякі докази не причетності бійців «Азова» до цих погроз. За його словами, форма людей в балаклавах не відповідає військової екіпіровці полку. Також, підкреслює журналіст, диктор у відеозверненні не впевнений, де ставити наголос у слові «українська», а такої невпевненості у бійця «Азова» бути не може. Всі, хто розбирається в конфлікті на Донбасі, зрозуміють, що це фейк, проте Трегубов закликав спростувати його і в ЗМІ.

  «Прохання до всіх українських колег-медійників – терміново розібрати цю провокацію по кісточках. Це буде гарним тестом нашого професіоналізму та готовності попрацювати в позаштатних ситуаціях. Повірте, в майбутньому нас чекає ще не один подібний сюрприз. Прохання до всіх представників української діаспори – допомогти спростуванню розійтися по закордонних медіа», – говорить Трегубов.

  Фейкове звернення:

  (Visited 31 times, 1 visits today)
 • 180x150