В Івано-Франківську відбувся суд за позовом депутатів УКРОПу та Самопомочі до міської ради та Руслана Марцінківа

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Судове засідання по справі за об’єднаними адміністративними позовами депутата Івано-Франківської міської ради Олійника Володимира Євгеновича (УКРОП) та депутата Федорук Олександри Володимирівни (від Об’єднання Самопомочі) до Івано-Франківської міської ради та міського голови м. Івано-Франківська Марцінківа Руслана Романовича про визнання дій та бездіяльності суб’єктів владних повноважень протиправними, визнання незаконними рішень суб’єктів владних повноважень.

  Скасування почалась із того, що до справи вступив новий суб’єкт — представник залученого у попередньому судовому засіданні Миколи Вітенка, адже саме на останнього як тодішнього секретаря міськради було покладено обов’язок щодо доведення до відома депутатів Івано-Франківської міської ради порядку денного, проектів рішень та їх оприлюднення згідно Регламенту, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

  Представник Вітенка Миколи Івановича подав клопотання про закриття провадження у справі в частині визнання бездіяльності Вітенка М. І. протиправною обгрунтовуючи це тим, що він не є чинним секретарем Івано-Франківської міської ради і не може бути стороною в даному спорі.

  Однак представник депутата Олійника В. Є. – Сторожук А.Л. заперечив дане клопотання навівши ряд імперативних норм щодо початку та закінчення повноважень секретаря міської ради і звернув увагу суду на те, що саме Вітенко М. І. як посадова особа повинен був належно виконувати свої обов’язки по інформуванню депутатів про питання порядку денного за 10 днів, надання для ознайомлення депутатів проектів рішень, візування та оприлюднення Оскаржуваних рішень, в противному випадку вони взагалі не мали б виноситись на першій сесії, адже апріорі не могли бути підготовлені і внесені з дотримання визначеної процедури і дотримання прав усіх депутатів Івано-Франківської міської ради.

  З даними запереченнями погодився і представник депутата Федорук Олександри Володимирівни — Козик В. Є., який в свою чергу також заперечив проти заявленого предстваником Вітенка клопотання.

  В результаті розгляду даного клопотання в нарадчій кімнаті суд виніс ухвалу про його відхилення і продовжила розгляд справи.

  В процесі пояснень та запитань до представника Вітенка М. І. представник депутата Олійника В. Є. – Сторожук А.Л. домігся підтвердження того, що Вітенко М. І. як секретар, тобто посадова особа, повноваження якої були дійсні до моменту набрання повноважень новообраної ради (яка набрала їх безпосередньо на І сесії) таки не виконав ті обов’язки, які покладені на нього Регламентом, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Законом України “Про доступ до публічної інформації”. Таким чином, в результаті даного засідання підтвердився факт бездіяльності попереднього секретаря Івано-Франківської міської ради, що мало би бути взято до уваги при ухваленні остаточного рішення по справі.

  Внаслідок великого об’єму матеріалів по справі, суд зробив перерву у засіданні на етапі дослідження доказів і визначив дату наступного засідання 25 березня на 10.40 год.

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150