Законопроект авторства прикарпатського нардепа знайшов підтримку всіх фракцій і груп у Верховній Раді

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 18 червня, Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроекти №2297 і №3467, метою яких є зробити СМС-благодійність повністю безкоштовним. За ці законопроекти проголосували представники всіх фракції і груп ВР.

  Авторами даних законопроектів виступили члени різноманітних фракцій Верховної Ради. Від Прикарпаття співавтором одного з законопроектів (№3467) став народний депутат України Юрій Бабій.

  «Ці два законопроекти дають можливість запустити в Україні СМС-благодійність – можливість відкрито і без оподаткування з боку телеоператорів через СМС і телефонні дзвінки збирати кошти для благодійних цілей, – відзначає співавтор законопроекту. – До прикладу, Болгарія з населенням у 7 мільйонів у минулому році через інструменти СМС-благодійництва змогла зібрати близько 500 тис євро».

  Сьогодні в українському законодавстві немає поняття благодійних СМС, вони оподатковуються на рівні комерційної послуги (27,5% вираховується як ПДВ і до Пенсійного фонду).

  «Дані законопроекти є повністю аполітичні. Сьогоднішнє голосування є цьому яскравим підтвердженням. Переконаний, що у другому читанні позиція всіх народних депутатів буде консолідованою й надалі», – коментує Юрій Бабій.

  Ще одним важливим елементом у впровадженні даних законопроектів є боротьба з шахрайством.

  «Чи не щодня на вулиці, у маршрутці чи у потягу ми стикаємося з таким явищем, як переносні благодійні скриньки. Проте, віддавши певні пожертви, ми достовірно не знаємо, чи ці кошти дійдуть до того, хто їх потребує. СМС-благодійність доступний, прозорий та законний механізм збору коштів у кризових ситуаціях, що є надійною альтернативою незрозумілим скринькам», – підсумував нардеп Ю.Бабій.

   

  (Visited 7 times, 1 visits today)
 • 180x150