Обласна рада пропонує уряду працювати на умовах договору

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На засіданні обласної ради 10 червня прийняли рішення звернутися до президента, голови ВР та прем’єр міністра щодо необхідності укладання договорів про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами.

  У зверненні пропонується розглянути питання переходу до договірних відносин між Урядом, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в контексті розмежування повноважень та реформування місцевого самоврядування.

  Також – за узгодженням із обласними радами підготувати проект змін до законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ”Про місцеві державні адміністрації”, Бюджетного кодексу України, інших нормативно-правових актів щодо запровадження договірних відносин між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами.

  Депутати мотивують це непослідовністю та низькими темпами реформування органів місцевого самоврядування.

  “Система делегування повноважень обласних та районних рад відповідним місцевим державним адміністраціям є неефективною, оскільки не передбачає можливості впливу на перелік делегованих повноважень, не встановлює механізму контролю за їх виконанням, відсутня система відносин між центральними органами виконавчої влади та відповідними органами місцевого самоврядування.

  Крім того, спільних зусиль та чіткого розподілу повноважень центральних та місцевих органів влади потребує вирішення численних екологічних, економічних, соціальних проблем областей.

  Найбільш ефективною моделлю взаємовідносин між Урядом та областями, на нашу думку, є укладання договору між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами, який забезпечить розподіл повноважень, дозволить сформувати нову, динамічну та ефективну регіональну політику, надасть змогу вирішити характерні питання для всіх областей і врахувати специфіку кожного окремого регіону”, – йдеться у зверненні.

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150