Україна відмовилася розривати дипвідносини з Росією

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Україна не буде розривати дипломатичні відносини з РФ, незважаючи на її агресію, заявив глава українського МЗС Павло Клімкін. Київ спробує домовиться з Москвою з питання Кримського півострова, передає «Преса України».

  «Ми підтримуємо дипломатичні відносини, незважаючи на російську агресію. У нас мільйони українців в Росії, про яких ми повинні піклуватися. Якщо Росія так вирішить (розірвати дипломатичні відносини – ред.), тоді це її відповідальність», – заявив Клімкін в інтерв’ю австрійській газеті.

  За його словами, «диверсія» в Криму може бути і спланованою Кремлем і чистою випадковістю. Клімкін припустив, що вона пов’язана з майбутніми виборами в Держдуму і є спробою внутрішньої мобілізації через погані настрої, що панують в Криму. Якщо Росія таким чином прагне до порушення мирного процесу, зігравши на час, то це надзвичайно небезпечний тактичний хід, вважає український міністр закордонних справ.

  Він заявив, що зараз на анексованому півострові знаходяться більше 50 тис. російських військових. Однак напруга в українсько-російських відносинах через Крим не зупинить Київ в спробі домовитися з РФ.

  «Звичайно, ми не настільки наївні, щоб вірити, що Росія завтра сяде з нами за стіл дискутувати щодо статусу Криму. Але є багато термінових питань: права людини в Криму, присутність міжнародних організацій, за що ми виступаємо, контроль повітряного і морського простору. Ці проблеми неможливо вирішити без такого формату», – сказав Клімкін.

  Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Російська Федерація на даний момент не збирається розривати дипломатичні відносини з Україною. Про це він заявив під час брифінгу за результатами переговорів з главою німецького МЗС Франком-Вальтером Штайнмайером.

  (Visited 7 times, 1 visits today)
 • 180x150