Кремль тероризує увесь світ, щоб вберегти владу Путіна

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Із загостренням внутрішньоекономічної кризи та падінням лояльності російського народу до режиму В.Путіна та його партії «Єдина Росія» напередодні парламентських виборів в РФ Кремль вирішив вдатися до неодноразово випробуваної маніпулятивної технології «зовнішній ворог» для впливу на власне суспільство.

  Невикпадковими є підриви високоповерхових будинків, розстріл школярів в Беслані, захоплення глядачів на показі фільму «Схід. Захід», після чого в масовій свідомості росіян актуалізовувалась картинка зовнішнього ворога – чеченських екстремістів, розпалювалась істерія терористичної загрози. Це давало підстави розпочати воєнні дії в Чечні, відволікши увагу народу від соціально-економічних проблем та створити президенту Путіну образ «рятівника нації».

  Іншим прикладом загострення Кремлем образу зовнішнього ворога з метою мобілізації виборців навколо провладної команди напередодні виборів є затримання у квітні 2014 року 25 громадян України, які, згідно з заявами російської влади «планували здійснення терористичних акцій у низці регіонів РФ» та яких невдовзі було звільнено.

  10.08.2016 року ФСБ РФ оприлюднена провокаційна заява щодо підготовки ГУР МО України на території АР Крим серії терактів на критично важливих елементах інфраструктури і життєзабезпечення півострова. Окрім того, в повідомленні зазначається про вбивство кількох російських військовослужбовців та попадання в полон українських спецпризначенців. Це є черговим елементом агресивної антиукраїнської інформаційної операції.

  Здійснюючи таку інформаційну операцію, Кремль має на меті перекласти вину за невиконання «Мінську -2» на офіційний Київ; дискредитувати Київ як суб’єкт міжнародних відносин; зірвати «мінський» та «нормандський» процеси пошуку шляхів мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, а також, апелюючи до російського суспільства щодо необхідності боротьби з «українськими терористами», розв’язати військові дії проти України, оскільки Путін розглядає переможну війну як можливість консервувати свій режим та втриматись при владі. Свідченням зазначеного є відмову В.Путіна від проведення чергової зустрічі у «Нормандському форматі» через відсутність у російської сторони аргументів у напрямку політичного вирішення конфлікту та зменшення дестабілізації на Донбасі. Іншим доказом подальших гібридних дій Кремля на українському напрямі є прив’язка В.Путіним дій т.зв. «української ДРГ» із замахом на ватажка «ДНР» І.Плотницького.

  Інша мета, яку переслідує Кремль – відволікання російського населення від наявних проблем у соціально-економічній ситуації у країні. При цьому, характерною ознакою зазначеного є постійні коментарі В.Путіна, в яких він вказує на аналогічну мотивацію української сторони («на злодії шапка горить»);

  У результаті «розігрування» Росією комбінації з «українською ДРГ», Кремль «закручує гайки» стосовно неблагонадійних груп населення. Показовим у даному випадку є штучне створення такої ситуації у Криму, де російська влада має проблеми з кримськими татарами та масове невдоволення серед населення щодо дій окупаційного режиму. Окрім того, не може залишитись поза увагою той факт, що «оприлюднення офіційних результатів розслідування» мало місце лише після проведення зустрічі В.Путіна та Р.Ердогана, за результатами якої російська сторона не отримала чітких сигналів щодо підтримки Анкарою офіційної позиції керівництва кримськотатарського народу, а відтак, розцінила зазначене як пасивну підтримку своїх дій щодо корінного народу півострову.

  (Visited 4 times, 1 visits today)
 • 180x150