Прикарпатський нардеп вважає,що поіменне голосування депутатів місцевих рад має позитивні наслідки

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Івано-Франківській обласній раді наприкінці вересня нарешті запрацювала система "Віче", яка на території України використовується вже 40-ма радами різних рівнів.

  Впровадження в діяльність обласної ради програмно-технічного комплексу "Віче" є наслідком прийняття Верховною Радою України Закону України Про внесення зміни до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань, співавтором якого виступив народний депутат України від Івано-Франківщини, член Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, Юрій Бабій.

  Прийняття цього закону викликало, свого часу, серед місцевих обранців шквал негативних емоцій та звинувачень у популізмі, та навіть можливості прихованої корупції на адресу його авторів. Така реакція до певної міри прогнозована, адже закон зобов’язує місцеві ради приймати рішення поіменним голосуванням, що дає можливість виборцям відстежувати у часі діяльність кожного депутата місцевої ради зокрема, співставити його передвиборчі обіцянки з реаліями буття.

  "Розробка та прийняття згаданого закону була на часі, адже відповідальність перед виборцями – це основа діяльності депутата будь-якого рівня. Цей закон зближує депутатів місцевих рад з громадою, покликаний знівелювати існуючу у суспільстві кризу довіри до діяльності органів публічної влади, шляхом гарантування доступу до інформації про результати їх рішень та забезпечення повної публічної прозорості управління місцевими ресурсами. Таких кроків вимагає й активний поступ України на шляху до європейської інтеграції, тим самим покладає на неї обов’язок привести у відповідність до європейських стандартів функціонування місцевого самоврядування з чіткими соціальними орієнтирами", – наголошує Юрій Бабій.

  Тож цей закон слугуватиме ефективним підгрунтям у проведенні реформ у сфері місцевого самоврядування, сприятиме належній реалізації прав та законних інтересів громади загалом.

  Як вже писав Стик, під час дев’ятої сесії Івано-Франківської облради з використанням системи "Віче" було зафіксовано перше кнопкодавство депутата.

   

  (Visited 9 times, 1 visits today)
 • 180x150