Депутатський корпус новоствореної Олешанської ОТГ сформують представники 7-ми партій

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Депутатський корпус сільської  ради новоствореної Олешанської об’єднаної територіальної громади буде сформований з представників 7-ми політичних партій. За попередніми результатами виборів, що відбулись 30 квітня 2017 року у Олешанській об’єднаній територіальній громаді, Народний фронт отримав 6 мандатів, ВО «Батьківщина» та Блок Петра Порошенка «Солідарність» здобули по 5 мандатів, Об’єднання «Самопоміч» 3 мандати, та по одному мандату отримали «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», ВО «Свобода» і «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість». Жодного мандату у місцевій раді не отримала партія «Розумна сила», яка висувала кандидатів у депутати, та без мандатів залишились кандидати у депутати, що балотувалися шляхом самовисунення.

  За посаду сільського голови змагалися двоє кандидатів самовисуванців Богдан Двояк та Микола Дземан. За даними ТВК, з відривом 33,8% голосів виборців перемогу здобув Богдан Двояк, отримавши 1786 голосів (66,2%). Микола Дземан здобув 873 голоси виборів, що становить 32,4% від загальної кількості голосів виборців, що взяли участь у голосуванні. Участь у голосуванні взяло 2697 виборців, що становить 63,2% від загальної кількості виборців внесених до списку виборців.

  У день голосування значних порушень, які могли б вплинути на результати голосування не виявлено. Водночас спостерігачами ОПОРИ було виявлено декілька проблемних моментів під час проведення голосування. Як повідомлялося раніше, зафіксоване порушення під час агітації за Миколу Дземана – кандидата на посаду Олешанського сільського голови. В селі Озерянах не було знято агітаційний матеріал з зовнішнього носія реклами, що є порушенням ч. 2 ст. 54 ЗУ «Про місцеві вибори» (заборона на агітацію з 24 години останньої п’ятниці перед днем голосування).

  Дві з семи дільничних виборчих комісій не змогли вчасно відкрити виборчі дільниці для голосування (порушення ч. 2 ст. 54 ЗУ «Про місцеві вибори»), проте на реалізацію виборцями свого права голосу цей факт не вплинув, оскільки запізнення з відкриттям дільниці було незначним.

  Крім того, спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що спроби отримати чи видати виборчий бюлетень без паспорта, на жаль, теж мали місце, проте масовими не були. Також виявлений один факт порушення під час організації голосування за місцем перебування, який полягав у тому, що у переносну виборчу скриньку не був вкинутий другий контрольний лист (порушення ч. 11 ст. 78 ЗУ «Про місцеві вибори»). Цей факт виявлений на виборчій дільниці №260817. Дільнична виборча комісія №260816 порушила процедуру підрахунку голосів, не дотримавшись, наприклад, вимоги частини 26 статті 79 ЗУ «Про місцеві вибори», яка при розкладанні виборчих бюлетенів на визначені місця передбачає обов’язок демонструвати кожний виборчий бюлетень усім членам ДВК та оголошувати результат волевиявлення виборця.

  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА здійснювали короткотермінове спостереження у день голосування за дотриманням процедури голосування та підрахунку голосів на виборчих дільницях. Виявлені недоліки та порушення є такими, що не мали масового системного характеру, та не могли мати суттєвого впливу на голосування і підрахунок голосів.

  (Visited 27 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *