У Коломиї виник конфлікт через церкву Московського патріархату (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Громада міста та священики намагалися переконати парафіян церкви Благовіщення Діви Марії вийти з-під Московського патріархату. 

  Нагадаємо, напередодні на черговій сесії Коломийської міської ради порушили питання щодо збереження історичної цінності храму.

  Однак міський голова заявив: “Московському патріархату у Коломиї допомагати ніхто не буде”.

  Тоді спільно з депутатами дійшли до думки, що парафіяни храму мають добровільно вийти з підпорядкування Московського Патріархату.

  Минуло трохи більше тижня, і  у місті активісти та священики УГКЦ організували ходу до могили Січових Стрільців, що біля кладовища “Монастирок”.

  Після молитви заявили: хочуть аби громада прийняла мудре рішення, і вийшла з підпорядкування Московському патріархату. Парафіяни храму пропозицією були обурені.

  На церковному подвір’ї виник конфлікт.  Однак священики УГКЦ та учасники мітингу до храму все ж таки зайшли, повідомляє НТК.

  Після цього за дорученням голови облдержадміністрації Олега Гончарука керівництво райдержадміністрації спільно з міською владою та представниками правоохоронних структур забезпечили дотримання правопорядку на території церкви Благовіщення Діви Марії.

  Приміщення храму було опечатано до врегулювання проблеми в рамках законодавства, повідомила прес-служба Івано-Франківської ОДА.

  “Міжконфесійні проблеми повинні бути врегульовані шляхом консенсусу і в рамках законодавства України. Прикарпаття завжди було прикладом толерантності та взаєморозуміння, – зазначив Олег Гончарук. – Ми нікому не дозволимо накручувати ситуацію в області, створювати конфлікти між людьми, не залежно від причин і учасників таких конфліктів”.

  Вчора, 6 червня, представники усіх конфесій міста разом з парафіянами та громадськими активістами зустрілися у залі засідань міської ради. Ця перша зустріч на офіційному рівні мала на меті сформувати список людей, які готові представляти релігійні та громадські організації у питанні, якій конфесії буде належати найдавніша церква Коломиї – церква Благовіщення Пресвятої Богородиці (XVI століття).

  Як повідомляє відділ інформаційної політики міськради, усі охочі мали можливість висловитися з приводу того, які є підстави зміни конфесійної приналежності Благовіщенської церкви, чому це питання є нині актуальним і які факти наразі є у розпорядженні осіб, котрі будуть запропоновані до координаційної ради з цього питання.

  Практичних результатів зустріч не дала, та й не могла мати, адже у справах особливої важливості для Коломиї головувати має міський голова Ігор Слюзар. Тому зустріч перенесли на сьогодні.

  У свою чергу православні московського патріархату звинуватили Коломийську міську раду “в розпалюванні ворожнечі та дестабілізації міжконфесійних відносин в регіоні”.

  Про це йдеться на сайті “Православне Прикарпаття”.

  На місці зустрічі представників УПЦ чекали не тільки представники влади й греко-католицької громади, але й близько сотні радикально-налаштованих людей. В такій обстановці будь-які обговорення були неможливі”, – йдеться на сайті.

  Представники УПЦ не мали змоги висловитися, захистити своє віросповідання та навіть не були вислухані! Окрім того, на адресу православної громади постійно лунали образи та погрози силового захоплення храму“.

  У зв’язку із вищевказаними конфліктними подіями, Юридичний відділ Івано-Франківської єпархії УПЦ вже звернувся з відповідними зверненнями до органів державної влади України та до відповідних міжнародних організацій”.

  Довідка: Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії на Надвірнянському передмісті Коломиї відноситься до пам’яток архітектури національного значення Івано-Франківської області під охоронним номером 233/1 на вулиці Карпатській 2. Відноситься до найкращих зразків гуцульського сакрального будівництва.

  (Visited 67 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *