• 180x150
 • В п’яти санаторіях Верховної Ради України цього року відпочило чотири депутати

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У 2017 році лише четверо народних депутатів України відпочили в закладах, що перебувають в сфері управління Верховної Ради України.

  Таку інформацію Комітету виборців України було надано Апаратом Верховної Ради у відповідь на інформаційний запит, пише СТИК з посиланням на КВУ.

  Апарат ВРУ повідомив, що наразі в сфері управління Верховної Ради перебувають такі заклади: державні підприємства «Пансіонат матері та дитини «Таврійські зорі» та «Готельно-оздоровчий комплекс «Затока», що розташовані в м. Скадовськ Херсонської області, а також бази відпочинку «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця» в м. Києві.

  За 2017 рік у зазначених закладах відпочило разом із сім’ями 4 народні депутати ВРУ VIII скликання та 6 депутатів попередніх скликань.

  «Державні санаторїі Верховної Ради є рудиментом минулого, із яким давно час попрощатися. Більшість депутатів ніколи в них не відпочивали, а тому утримання відповідних закладів є недоцільним. Готельні комплекси, санаторії, пансіонати ВР мають продані на відкритому конкурсі», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.  

  Відповідно до чинного законодавства народні депутати не мають пільг щодо забезпечення путівками для санаторно-курортного лікування. Відповідне положення було виключене із Закону «Про статус народного депутата України» в 2014 році.

  За інформацією в мережі Інтернет, вартість проживання в пансіонаті «Таврійські зорі» в однокімнатному «стандарті» складає близько 680 грн. за добу.

  До 2014 року фінансування санаторіїв Апарату ВРУ здійснювалося з Державного бюджету України. Так, у 2012 році за статтею держбюджету «Фінансова підтримка санаторно-курортного комплексу Управління справами ВРУ» було передбачено 87 млн. грн., у 2013 році – 88 млн. грн., у 2014 році – 3,5 млн. грн. (з урахуванням спеціального фонду).

  Однак у 2014 році було внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України №501 від 16 травня 2011 року, якими було скасовано відповідне фінансування з метою економного використання державних коштів.

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *