День Незалежності України: як це було (ВІДЕО)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 24 серпня, Україна відзначає 26 річницю своєї Незалежності – саме в цей день у 1991 році Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України.

  Зараз мало хто пам’ятає, але вперше День незалежності України відзначали 16 липня 1991 року, тобто, в річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою УРСР.

  «З огляду на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України», – йшлося у постанові Про День проголошення незалежності України.

  Але пізніше цю дату перенесли на 24 серпня, на день, коли Верховною Радою УРСР був прийнятий Акт проголошення незалежності України. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:

  1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
  2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.

  Відповідно до цього 5 червня 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України».

  Остаточно День незалежності України був підтверджений на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року.

  Варто зазначити, що одночасно з референдумом про незалежність, пройшли вибори Президента України. Більшість голосів «За» в усіх регіонах отримав Леонід Кравчук. Українці переважною кількістю голосів сказали «Так» незалежній державі – 90, 32% (або 28 млн 804 тис. 71 чоловік). Через тиждень – 8 грудня – у Біловезьській Пущі лідери Росії, України та Білорусі Єльцин, Кравчук та Шушкевич підписали угоду про припинення існування Союзу Радянських Соціалістичних Республік і створення Союзу Незалежних Держав.

  Сьогодні з нагоди цієї річниці в Києві пройде військовий парад, крім того, у столиці та інших містах нашої країни заплановані різні святкові заходи.

  Нагадаємо, вчора, 23 серпня, в центрі Івано-Франківська на Вічевому майдані урочисте підняли Державний Прапор України.

  (Visited 54 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *