Головні тези сьогоднішнього виступу Президента України у Верховній Раді

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Президент України виступив перед народними депутатами із щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

  У свою виступі глава держави окреслив головні успіхи та невдачі та поінформував про нові ініціативи України.

  Президент висловився за внесення змін до Конституції щодо скасування депутатської недоторканості, запропонувавши ухвалити такі зміни із уведенням в дію з 1 січня 2020 року для депутатів вже нової Верховної Ради.

  Пріоритетом у державній політиці гарант Конституції назвав подальшу боротьбу із корупцією. Петро Порошенко зауважив, що ветуватиме будь-які законодавчі ініціативи, якщо вони будуть спрямовані на послаблення боротьби з корупцією. Невідкладним завданням, наголосив Президент України, є створення незалежного антикорупційного органу. Також він виступив із закликом, аби антикорупційний суд був сформований на конкурсній основі з суддів із бездоганною репутацією та відповідав стандартам Ради Європи та Венеціанської комісії.

  За словами глави держави, до 20 листопада повинен як мінімум бути обраний директор Державного бюро розслідувань, який зможе за додатковий перехідний період швидко сформувати і запустити бюро.

  Петро Порошенко повідомив, що може ініціювати референдум про вступ України до НАТО.

  Подальшими кроками України після набуття чинності Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Президент назвав асоціацію із Шенгенською зоною, приєднання до Митного союзу ЄС, Енергетичного союзу ЄС, Спільного авіаційного простору та Єдиного цифрового ринку. На його думку, реалізація цих ініціатив фактично перетворить східні кордони України на східні кордони Євросоюзу ще до того, як країна де-юре приєднається до ЄС. Глава держави переконаний, що внаслідок такої стратегії Україна максимально наблизиться до критеріїв членства в Євросоюзі.

  Також Президент пообіцяв у 2018 році підвищення виплат для військовослужбовців-контрактників залежно від ступеня ризику та складності завдань.

  Крім того, він закликав парламент утриматися від спроб скасувати або змінити єдиний податок для підприємців при підготовці Державного бюджету на 2018 рік.

  Джерело

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *