Прикарпатські медики готові їхати на протестні акції до Києва

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Професіональна спілка працівників охорони здоров’я України вирішила пікетувати у Києві Адміністрацію Президента, Верховну Раду та Кабінет Міністрів.

  Медики у регіонах таку ідею підтримали. Дата проведення – 19 вересня, повідомляє «Західний кур’єр».

  Нагадаємо, на 1 вересня центрам первинної медико-санітарної допомоги Городенківського та Снятинського районів не надійшла зарплата за липень, лише 25-30% авансу за липень отримали працівники лікувальних закладів Коломийського, Рогатинського, Косівського, Верховинського, Тлумацького районів.

  «Нам вдалося значну частину заборгованості ліквідувати коштами місцевих бюджетів – 67 млн грн – це кошти вільного залишку, які перейшли з минулого року і були розподілені районними радами і райдержадміністраціями, обласним бюджетом і кошти від перевиконання. Розраховуємо і на кошти стабілізаційної субвенції», – зазначив заступник голови обласної держадміністрації Ігор Пасічняк..

  Зі свого боку, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Віталій Федорів зазначив, що цей рік кошти потрібно спрямовувати не на розвиток лікувальних закладів, а на зарплати.

  «З 825 млн грн обласного бюджету ми тільки 9 мільйонів дали на основні засоби, що є неправильним, бо галузь треба розвивати. Але підняття мінімальної зарплати до 3 тис. 200 грн стало справжнім викликом для розрахунків з працівниками. Тож ми змушені були піти на такий крок: поставили у пріоритет не  розвиток, а  заробітну плату», – зауважив Віталій Федорів.

  «Плачевною» вважає ситуацію в охороні здоров’я голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, головний лікар Солотвинської райлікарні Манолій Піцуряк. За його словами, це результат реформ, які проводяться зараз в медицині.

  Якщо не вдається врегулювати проблеми в рамках соціального діалогу – прикарпатські медики готові підтримати протестні акції.

  Пікетування у Києві, в обласних та районних центрах планують проводити під гаслом «Громадянам України – доступну та якісну медичну допомогу. Працівникам охорони здоров’я – роботу, зарплату, соціальний захист.

  (Visited 27 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *