Двоє прикарпатських мажоритарників потрапили до ТОП-10 рейтингу ОПОРИ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Двоє з чотирьох мажоритарників регіону, які цьогоріч потрапили до моніторингу ОПОРИ, посіли місця в першій десятці лідерів. Про це представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли під час презентації рейтингу 11 вересня в Івано-Франківську.

  У вересні розпочався новий політичний сезон. Щоб зрозуміти, на яку активність варто очікувати від народних обранців у цій сесії, Громадянська мережа ОПОРА підбила підсумки моніторингу діяльності 88-ми народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах, впродовж 6-ї сесії Верховної Ради, що тривала з лютого по липень 2017 року. Цьогоріч в Івано-Франківській області для моніторингу було обрано 4 депутати-мажоритарники, Анатолій Дирів (фракція Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ»)Юрій Соловей (фракція ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА») та позафракційні Юрій Дерев’янко і Віктор Шевченко. Оцінка активності парламентарів здійснювалась на основі 24 показників роботи за двома ключовими критеріями: 1) законотворча робота в парламенті; 2) активність у виборчому окрузі. З яким багажем прикарпатські мажоритарники розпочали новий політичний сезон, пропонуємо ознайомитись у нашому дослідженні.

  Отже, з показниками 83 та 80 балів у десятку лідерів узагальненого рейтингу потрапили Анатолій Дирів та Юрій Соловей. Анатолю Диріву 6-те місце у рейтингузабезпечила висока оцінка активності в окрузі, зокрема через кількість прийомі громадян (45), участь у робочих заходах органів місцевої влади (33) та візити у виборчий округ/область (18). За підсумками активності в окрузі впродовж шостої сесії парламенту народний обранець зайняв 3-тє місце, а за підсумками законотворчої активності 26-те місце. Восьме місце Юрія Солов’я в узагальненого рейтингу зумовлене як високою законотворчою активністю так і достатньою активністю в окрузі. За критерієм законотворчої активності в рейтингу 88-ми народних депутатів-мажоритарників Юрій Соловей перебуває на 6-му місці, що зумовлено сукупною кількістю оцінок за рівень участі у голосуваннях (у Юрія Солов’я цей показник становить 98,9%), кількість депутатських запитів, виступи, законопроектів тощо. 20-те місце у загальному рейтингу активності в окрузі забезпечили візити у виборчий округ/область (30), участь у роботі місцевих органів влади (14) та звітування перед виборцями, яке депутат провів у формі публічних зустрічей з виборцями у трьох районних центрах округу та у формі поширення друкованого звіту населеними пунктами округу. Протягом 6-ї сесії Верховної Ради депутат здійснив 1 особистий прийом громадян.

  Юрій Дерев’янко у зведеному рейтингу посів 38 місце зумовлене доброю оцінкою законотворчої діяльності і 23 місцем у рейтингу законотворчої активності, та невисокою оцінкою за особисту активність в окрузі (65 місце в рейтингу активності в окрузі). Депутат протягом 6-ї сесії Верховної Ради не здійснював особистих прийомі громадян, взяв участь лише у двох робочих заходах органів місцевої влади, був учасником 7-ми публічних заходів у межах округу/області, а про свою діяльність звітував у формі поширення друкованого звіту населеними пунктами округу. 3 37 місцем за законотворчу роботу та 67 місцем за активність у окрузі Віктор Шевченко у зведеному загальному рейтингу 88-ми народних депутатів-мажоритарників посів 52 позицію. В окрузі парламентар здійснив 4 особистих прийоми громадян, 4 рази здійснив візит у виборчий округ/область та двічі брав участь у робочих заходах органів місцевої влади.

  За показником участі у голосуваннях Юрій Соловей у загальному рейтингу посів 9 місце (98,9% участі у голосуваннях), Віктор Шевченко 10 місце (98,8% участі у голосуваннях), Анатолій Дирів 11 місце (98,7% участі у голосуваннях), а Юрій Дерев’янко 42 місце (85,3% участі у голосуваннях).

  У перелік з 11 депутатів, які відвідали 100% засідань свого профільного комітету входить Анатолій Дирів, який взяв участь у всіх 11 засіданнях комітету. Юрій Дерев’янко відвідав 87,5% засідань профільного комітету (14 з 16 засідань), Віктор Шевченко 80% (4 з 5 засідань), а Юрій Соловей був присутній на 66,7% засіданнях профільного комітету (4 з 6 засідань).

  З чотирьох прикарпатських депутатів, які підлягали моніторингу, найбільше законопроектів ініціював Юрій Соловей – 20, Юрій Дерев’янко та Віктор Шевченко зареєстрували по 13 законопроектів, а Анатолій Дирів був ініціатором 11 законопроектів. Правом на депутатський запит найчастіше користувався Юрій Дерев’янко, подавши 21 депутатський запит, Юрій Соловей подав 14 запитів, а Віктор Шевченко та Анатолій Дирів – 5 та 3 відповідно.

  Крім того, двоє прикарпатських мажоритарників потрапили у перелік тих депутатів, які найчастіше доносили свої позиції до парламенту через виступ. Юрій Дерев’янко на другій позиції у рейтингу 88-ми народних депутатів (37 виступів по суті), а Юрій Соловей на четвертій позиції (24 сутнісних виступи). Анатолій Дирів та Віктор Шевченко протягом 6-ї сесії Верховної Ради правом на виступ не користувалися.

  Лідерами піврічного рейтингу ОПОРИ стали: депутат  з Хмельниччини Роман Мацола (фракція ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»), Максим Бурбак з Чернівецької області (фракція Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ») і Андрій Шинькович з Хмельницької області (фракція ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»).

  Найнижчі позиції в узагальненому рейтингу зайняли депутати з Дніпропетровської області – позафракційні Дмитро Ярош (11 балів), Андрій Денисенко (25 балів) і представник фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»  Вадим Нестеренко (22 бали). Позафракційний Костянтин Жеваго з Полтавщини також отримав безпрецедентно низькі 22 бали.

  Захід ініційовано Громадянською мережею ОПОРА в рамках проекту Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» за підтримки Фонду «Східна Європа».

  Детальніше про методологію читайте тут. Рейтинг діяльності всіх 88 депутатів за шосту сесію ВР можна знайти за посиланням: http://longread.oporaua.org/rejtyng-6ta-sesiya

  (Visited 37 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *