• 180x150
 • Скандал на Франківщині: можновладці не можуть поділити Переріслянську ОТГ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 14 вересня, в Івано-Франківській облдержадміністрації відбувся круглий стіл, під час якого розглядалося питання виборів у Переріслянській об’єднаній територіальній громаді.

  Як повідомляє «Репортер», депутати Надвірнянської райради вимагають скасувати вибори у Переріслянській ОТГ. Їх звернення зачитала начальник юридичного відділу Івано-Франківської ОДА Леся Зрайко.

  Зокрема, у зверненні йдеться про те, що перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних голів призначені на 29 жовтня 2018 року. Переріслянська територіальна громада теж мала провести перші вибори. До цієї ОТГ входять села Перерісль, Фитків, Гаврилівка та Волосів.

  Водночас згідно з перспективним планом має бути створена і Тисменичанська ОТГ з центром в селі Тисменичани. До неї мали увійти вісім населених пунктів, чотири з яких вже увійшли до Переріслянської ОТГ.

  «Порядок визначення ОТГ передбачений законом України про добровільне об’єднання громад. ОТГ фактично вже утворена. І ОДА зобов’язана приймати позитивні висновки і звертатися до ЦВК про призначення перших виборів, що ОДА і зробила. Правових підстав, щоб припинити виборчий процес немає. Добровільність – один з головних принципів утворення ОТГ. Утворення тергромад у чіткій відповідності до перспективного плану не вимагається, тож ОДА немає права відмовити тергромаді», – повідомила Леся Зрайко.

  Як зазначила регіональний консультант з юридичних питань Марія Баран, в перспективний план області Тисменичанська ОТГ була визначена спроможною ще у 2015 році.

  «На сесію виноситься зміна центру ОТГ з села Тисменичани до села Перерісль. Цьому передувало звернення сільського голови до регіональної робочої групи з проханням змінити центр територіальної громади. Ця громада є спроможною і об’єдналася добровільно. І, якщо б Тисменичани хотіли об’єднати навколо себе громади, вони могли це зробити. Але сільські громади виявили бажання об’єднатися навколо Переріслянської. Тож, вони почали цей процес. З 26 липня громада вважається об’єднаною. Вони добровільно об’єднали навколо себе понад 55% населення», – зауважила вона.

  Від імені Тисменичанської ОТГ виступив Микола Гусак, депутат райради.

  «Вісім голів сільських рад, місцеве самоврядування Надвірнянського району ввело в оману комісію і голову ОДА. Тисменичанська тергромада на підставі всіх умов створила Тисменичанську ОТГ. Після виборів змінилися сільські голови і пішли кулуарні домовленості. Тисменичанська громада не раз зверталася до сільських громад. Ми їздили на громадські слухання по всіх селах. Чотири громади нас кинули і тепер не дають обрати голову ОТГ», – підкреслив Гусак.

  Заступник голови ОДА Богдан Кобилянський додав, що обласна влада апелює до того, що збережено принципи добровільності, законності і спроможності.

  «Тож, не проголосувавши за питання підтримки ОТГ, депутати облради залишать громаду Переріслянської ОТГ без підтримки і поставлять хрест на їх ініціативі, підсумовує Богдан Кобилянський, заступник голови ОДА», – резюмував Кобилянський.

  У підсумку присутні питання виборів у Переріслянській об’єднаній територіальній громаді винесли на розгляд сесії облради, яка відбудеться завтра, 15 вересня.

  (Visited 36 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *