Франківці і австрійці разом приведуть в порядок могили вояків І Світової війни

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вчора, 14 вересня, голова обласної ради Олександр Сич зустрівся з аташе з питань оборони Посольства Австрійської Республіки в Україні Еріхом Сімбюргером.

  Як повідомляє прес-служба облради, аташе відвідав Прикарпаття після листа Олександра Сича в Посольство Австрії відносно співпраці в частині вшанування поховань австрійських вояків часів Першої світової війни.

  За словами очільника обласної ради, на території Івано-Франківської області виявлено близько півсотні братських могил, в яких поховано понад півтори тисячі австрійських вояків.

  «Раніше питаннями поховань займалася громадська організація “Меморіал”. Згодом обласна рада створила комунальне підприємство “Пам’ять”. Його працівники нерідко знаходять місця поховання іноземних вояків. Але займатися впорядкуванням цим поховань нам бракує ресурсів. Тому пропонуємо спільно зайнятися цією справою», – відзначив керівник депутатського корпусу.

  Олександо Сич також відзначив, що дане питання набуває актуальності ще й тому, що у 2018 році відзначатиметься 100-річчя завершення Першої світової війни, тому особливо важливо належним чином увіковічнити пам’ять вояків.

  Зі свого боку, Еріх Сімбюргер повідомив, що в Австрії організацією солдатських захоронень та догляду за могилами вояків всіх національностей опікується громадська організація «Австрійський чорний хрест». Аташе запевнив у сприянні налагодження контактів між цією організацією та КП «Пам’ять» для ефективнішої співпраці в практичній площині.

  Під час зустрічі також йшлося про налагодження контактів в частині інтенсифікації відносин між органами місцевого самоврядування Прикарпаття та регіонів Австрії в частині обміну досвідом функціонування громад у гірській місцевості.

  Опісля зустрічі з головою обласної ради Еріх Сімбюргер предметно обговорив можливості співпраці в частині облаштування поховань австрійських вояків з заступником голови обласної ради Сергієм Басарабом, начальником відділу з питань міжнародних зав’язків, інвестицій та проектної діяльності виконавчого апарату обласної ради Юрієм Цимбалюком та директором КП «Пам’ять» Василем Тимківим.

  В рамках візиту на Прикарпаття аташе з питань оборони Посольства Австрійської Республіки в Україні відвідав Меморіальний комплекс «Дем’янів Лаз» та побував на могилах австрійських солдат, які загинули у Першій світовій війні у лісі біля села Павлівка.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *