Американські індіанці порадили прикарпатцям як будувати країну

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Днями викладачі Івано-Франківського коледжу ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» та університету взяли участь у науковій конференції «Аппалачі-Карпати: сталий розвиток гірських регіонів: моделі, проблеми та перспективи», організованій в Яремчі та Рахові американською стороною.

  Як повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА, для участі в конференції прибуло 20 учасників з різних університетів США, які входять до центру дослідження Аппалач.

  На конференції було представлено міждисциплінарні питання щодо сталого розвитку гірських регіонів українських Карпат та Аппалач у порівняльному контексті, зокрема: проблеми екології, охорони здоров’я, організації дозвілля, надання якісних освітніх послуг, економічного розвитку та ін. Так, професор Дональд Девіс у своєму виступі чітко визначив моделі сталого розвитку Карпат та Аппалач, окреслив його перспективи з урахуванням результатів соціологічних досліджень. Професор Юрій Москаленко представив результати 10-літньої праці групи науковців над проектом ««Гірська школа. Стан. Проблеми. Перспективи розвитку», визначив особливості функціонування гірських шкіл в українських Карпатах.

  Доцент Роман Познанський наголосив на проблемах, що існують у гірських регіонах з вивчення дітьми та молоддю іноземної мови. Професор Крістофер Міллер розповів про свої враження та результати роботи над згаданим проектом, проаналізував спільні та відмінні етнографічні елементи в народних ремеслах обох регіонів, що є визначальним у формуванні національної ідентичності, поділився думками щодо перспектив подальшої співпраці щодо вивчення традицій, звичаїв та обрядів жителів гірських регіонів в Україні та США. Професор Ребекка Флетчер поділилася думками щодо стійкої політики в галузі охорони здоров’я жителів гірської місцевості в США, акцентувала на питаннях синергізації диспропорцій в охороні здоров’я людини та навколишнього середовища в Аппалачах. Питання щодо перспектив сталого розвитку сільського та лісового господарства у центральній частині Аппалач, зокрема деякі аспекти щодо проблеми вирубування лісів, охорони здоров’я та зміни політики висвітлила професор Тереза Бурріс.

  Професор Олена Будник представила результати порівняльного дослідження ціннісних орієнтацій підлітків у гірських школах українських і польських Карпат; доцент Інна Червінська, доцент Андрій Червінський і викладач Ярослав Никорак – вплив географічних чинників гірської місцевості на освітній та соціально-культурний розвиток в Українських Карпатах.

  Цікавими думками та відеороликами щодо впровадження інклюзивної освіта в українських Карпатах поділився викладач Сергій Сидорів, вдаючись до порівняльного аналізу щодо забезпечення права на рівний доступ до якісної освіти осіб з особливими потребами за результатами стажування у США. Не менш цікавими та змістовними були й інші виступи учасників з України та США.

  Надзвичайно зворушлива та позитивна атмосфера гірського краю спонукала до продуктивної дискусії та вироблення стратегій для подальшої співпраці.

  (Visited 79 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *