У справі Коцаби суддя узяла самовідвід

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 12 жовтня, в апеляційному суді голова суддівської колегії Надія Стефанів, що розглядає справу Руслана Коцаби, оголосила про самовідвід.

  Причина – влітку 2014 року Надія Стефанів давала дозволи правоохоронцям на негласні слідчі дії щодо Коцаби, що може бути підставою для сумнівів в об’єктивності розгляду справи, передає «Курс».

  Представники прокуратури підтримали самовідвід Стефанів.

  Сам Руслан Коцаба зазначив, що взагалі вважає перегляд його справи заполітизованим, і знову взявся до звичних промов про «громадянську війну». Але Надія Стефанів його спіч припинила.

  Після цього Коцаба і його захисниця Тетяна Монтян теж заявили, що підтримують самовідвід судді.

  Колегія суддів самовідвід задовольнила, справу направили на повторний автоматизований розподіл.

  1 червня цього року Вищий спеціалізований суд постановив відновити справу щодо Руслана Коцаби, якого обвинувачували у держаній зраді і перешкоджанні діяльності Збройних Сил України.

  Нагадаємо, журналіст з Івано-Франківська Руслан Коцаба у січні 2015 року написав звернення до Президента України Петра Порошенка, в якому наголосив, що відмовляється від мобілізації.

  Сторона обвинувачення вимагала покарання для Коцаби у вигляді 13 років ув’язнення з конфіскацією майна. Захисники Руслана Коцаби заперечували провину підсудного і вимагали виправдального вироку.

  Івано-Франківський міський суд зняв з Коцаби обвинувачення в державній зраді за ч. 1 ст. 111. Однак визнав винним за ч. 1 ст. 114 у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та засудив його до трьох з половиною років позбавлення волі.

  Пізніше Апеляційний суд Івано-Франківської області скасував обвинувальний вирок Івано-Франківського міського суду і блогера випустили на свободу. Але 1 червня цього року Вищий спеціалізований суд скасував виправдальне рішення апеляційного суду.

  (Visited 37 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *