Івано-Франківщина: початок роботи виборчих дільниць і перші порушення

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На Прикарпатті 50 із 51 виборчої дільниці у восьми об’єднаних громадах, в яких сьогодні відбуваються перші місцеві вибори голів і депутатів місцевих рад, за повідомленнями із територіальних виборчих комісій, розпочали роботу вчасно. Єдина ДВК, яка почала працювати із запізненням, розташована у с. Павлівка (Ямницька ОТГ). Причина запізнення – затягнення процедури ранкового засідання.

  У Яблунівській громаді виборчі дільниці починали працювати без світла, але через деякий час електропостачання відновили.

  У с. Дзвиняч, на дільниці № 260016, повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, кабінки для голосування і виборчі скриньки розташовані з порушенням вимог закону. Як видно на фото, кабінки для голосування розділяють приміщення для голосування на дві частини, що заважає спостерігачам одночасно спостерігати за процедурою видачі бюлетенів і опусканням їх до виборчої скриньки. Нагадаємо, що відповідно до частини 4 статті 76 Закону України “Про місцеві вибори” приміщення для голосування повинно бути обладнано таким чином, щоб місця видачі виборчих бюлетенів, кабіни для таємного голосування, виборчі скриньки для голосування розташовувалися у полі зору членів дільничної виборчої комісії та осіб, які відповідно до цього Закону мають право бути присутніми у приміщенні для голосування.

  Крім того, спостерігач ОПОРИ повідомляє, що на цій же виборчій дільниці була спроба проголосувати виборцем вдруге, але бюлетень йому не видали і він покинув виборчу дільницю. Крім того, на цій дільниці (№260016) обмежують передбачені законом права спостерігачів. Зокрема, спостерігачам не дозволяють підходити до столу для видачі виборчих бюлетенів менше ніж на 1 метр.

  «Проте, відповідно до частини 9 статті 66 ЗУ “Про місцеві вибори” офіційний спостерігач від громадської організації має право: перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично», – зазначає Остап Матківський, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Івано-Франківській області.

 • 180x150