НАЗК звинуватило одного з керівників Івано-Франківської облради у корупції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) під час засідання затвердило обґрунтований висновок щодо виявлення ознак пов’язаного з корупцією правопорушення, вчиненого заступником голови Івано-Франківської обласної ради Сергієм Басарабом.

  Як повідомляє прес-служба НАЗК, за результатами проведення повної перевірки поданої ним декларації за 2015 рік встановлено відображення недостовірних відомостей, що стосуються вартості нерухомого майна.

  Стало відомо, що суб’єкт декларування зазначив вартість об’єктів нерухомості, що належать його дружині на праві власності,  як «невідомо». Однак інформація щодо вартості таких об’єктів міститься в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

  Слід зазначити, що відповідно до Роз’яснень щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції стосовно заходів фінансового контролю”, затверджених Рішенням Національного агентства від 11 серпня 2016 року  № 3 (із змінами), суб’єкт декларування має відобразити у декларації вартість нерухомого майна, якщо вона відома йому або може бути отримана з офіційних джерел, зокрема державних реєстрів.

  Відповідальність за таке правопорушення передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу України та настає за декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  Затверджений під час засідання обґрунтований висновок буде направлено до Національного антикорупційного бюро з урахуванням підслідності, що визначена статтею 216 Кримінального процесуального кодексу України.

  Відповідно до п. 22 ч.1 ст. 92 Конституції України виключно законами України визначаються діяння, які є кримінальними правопорушеннями, та відповідальність за них. Затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не  є  свідченням вчинення суб`єктом декларування кримінального правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

  Нагадаємо, начальник Управління Державної міграційної служби Івано-Франківської області Сергій Саїв два роки поспіль не декларує будівельний бізнес дружини.

   

  (Visited 354 times, 1 visits today)
 • 180x150