Верховна Рада України засудила ухвалення в Польщі “антибандерівського” закону (ВІДЕО)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі у зв’язку з ухваленим у країні «антибандерівським» законом.

  Текст заяви зачитала депутатка Ганна Гопко.

  “Такий (польський, – ред.) закон закриває шлях до відвертого діалогу, вільного обміну думками та академічної свободи. Саме тому закон викликав обурення не лише в Україні, але й США, Ізраїлі та країнах Європи. Він є несумісним з демократичними цінностями та відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій в Польщі. Верховна Рада категорично не сприймає і відкидає політику подвійних стандартів. Польські депутати зробили черговий крок і бік політизації історії, нагнітання істерії і наростання напруги між Польщею та іншими країнами”, – виголосила депутатка.

  Україські нардепи закликали президента Республіки Польща скористатися своїми конституційними повноваженнями та спільно з Сеймом та Сенатом Республіки Польща повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність та доброзичливість.

  У документі зокрема сказано, що Верховна Ради з розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняла рішення Сейму від 26 січня та Сенату Республіки Польща від 1 лютого 2018 року щодо ухвалення змін до закону про Інститут національної пам’яті, якими запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення так званих “злочинів українських націоналістів”.

  Джерело

  (Visited 26 times, 1 visits today)
 • 180x150