Про реформу місцевого самоврядування та бюджетну децентралізацію говорили у Болехові

 • 180x150
 • Опубліковано:

  6 лютого у рамках Проекту«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізує Асоціація міст України(АМУ) за підтримкиUSAID, у приміщенні міського центру зайнятості відбулася виїзна консультація «Діловий діалог».

  Валерій Крецул, радник голови облдержадміністрації, у вступному слові розповів присутнім про стан реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та на Прикарпатті. Він, зокрема, відзначив позитивний досвід перших трьох новостворених територіальних громад в області, які зараз повноцінно функціонують, вдало використовують кошти інфраструктурної субвенції та співпрацюють з різними міжнародними інституціями, пишуть та подають проекти.

  Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального виділення «Асоціація міст України» Юрій Стефанчук проінформував присутніх про державну та регіональну політику щодо реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади. Він наголосив, що Болехівська міська рада є яскравим прикладом функціонування спроможної об’єднаної територіальної громади у своїх нинішніх адміністративно-територіальних межах. Адже об’єднані територіальні громади прирівнюються за бюджетним статусом до міст обласного значення. Експерт пояснив присутнім, які переваги отримає територіальна громада в результаті об’єднання, як буде забезпечено фінансову самостійність новоутвореної територіальної громади, як можна отримати додаткові надходження до бюджету тощо.

  Про основні питання бюджетної децентралізації розповіла учасникам заходу заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Леся Балагура. Вона звернула увагу присутніх на особливості міжбюджетних відносин між ОТГ та державою, а також коротко розповіла про додаткові джерела наповнення дохідної частини бюджету ОТГ за рахунок регулювання ставок місцевих податків і зборів, плати за землю, податку на доходи фізичних осіб.

  Відтак представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації розповіли про секторальні реформи в контексті децентралізації у сферах освіти, охорони здоров’я та житлово-комунального господарства. Зокрема, йшлося про впровадження Концепції Нової української школи, створення опорних шкіл в ОТГ, порядок розрахунку та надання освітньої субвенції, впровадження реформи первинної ланки охорони здоров’я, підготовку до переходу на нову модель фінансування первинної, вторинної і третинної ланки охорони здоров’я (зокрема, створення госпітальних округів, розрахунок вартості послуг) та надання послуг у сфері житлово-комунального господарства. Доповідачі також навели конкретні приклади початку реформування галузей у населених пунктах області, які вже дали позитивні результати.

  Присутні на заході брали активну участь в обговоренні питань щодо реформування. Найбільше учасників діалогу цікавили питання, які стосувалися втілення у життя реформ у сфері освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства на практиці, а також чи вдасться вирішити низку проблем громади після об’єднання.

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150