Як нардепи, обрані від Прикарпаття, виконують свої обіцянки (ІНФОГРАФІКА)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Аналітики дослідили, які законодавчі ініціативи обіцяли реалізувати в парламенті мажоритарники Івано-Франківської області.

  В області загалом сім мажоритарників і чотири з них давали такі обіцянки, пише СТИК з посиланням на Слово і Діло.

  Всі свої обіцянки провалив Юрій Дерев’янко (позафракційний, “Рух нових сил”/”Воля”).

  В 2016 році після скандалу навколо «панамських документів» народний депутат обіцяв домогтися створення тимчасової слідчої комісії з розслідування офшорних скандалів. Верховна Рада намагалася ухвалити відповідну постанову, але ініціатива була відхилена. Дерев’янко за постанову голосував, однак після невдачі нових спроб створити ТСК не зробив.

   У минулому році Дерев’янко обіцяв, що депутати міжфракційного об’єднання «Право на захист» працюватимуть над створенням єдиного законодавства про право на володіння зброєю. Станом на 27 лютого в об’єднання входить 12 нардепів, але жоден з них не зареєстрував законодавчої ініціативи з питання зброї.Юрій Тимошенко (“Народний фронт”) провалив передвиборчу обіцянку ініціювати створення підрозділів екологічної міліції. За ідеєю, за допомогою цих підрозділів мала вестися боротьба з неконтрольованою вирубкою лісів і вивезенням із річок каменю й піску. Однак до внесення відповідного законопроекту справа не дійшла.

  Зате Тимошенко розробив законопроект спрямований на захист водних ресурсів. У листопаді 2016 року проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення охорони водних об’єктів)» був зареєстрований у Раді, щоправда, в лютому минулого року відкликаний.

  Анатолій Дирів (“Народний фронт”) також не впорався з передвиборною обіцянкою в першу чергу ініціювати закон про децентралізацію влади. Стабільно голосує нардеп за законопроекти, спрямовані на розвиток агропромислового комплексу (ця обіцянка також входила до його програми). Також Дирів проголосував за законопроекти, які закріплюють надання допомоги учасникам антитерористичної операції та їхнім сім’ям.

  А Юрій Соловей (БПП) минулого року, як і обіцяв, вніс до Ради законопроект про пенсійну реформу, що передбачає введення обов’язкової накопичувальної пенсійної системи.

  Виходячи з даних дослідження, ще троє депутатів, обраних у виборчих округах Івано-Франківської області, взагалі не давали обіцянок, пов’язаних із законотворчістю. Це Михайло Довбенко (БПП), та Олександр і Віктор Шевченки (позафракційні, “Укроп”).

  Детальніше – на інфографіці.

  Слово і Діло аналізувало, як Тимошенко, Дирів, Дерев'янко і Соловей виконують обіцянки щодо законодавчих ініціатив у Раді.

 • 180x150