Нардепи відмовились скасувати е-декларування для активістів-антикорупціонерів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Представникам громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю, скоріш за все, доведеться до 1 квітня поточного року подати електронні декларації про майно і доходи, оскільки Верховна Рада відмовилася розглядати законопроекти, які скасовують або відкладають термін подання перших декларацій для цієї категорії громадян.

  Народні депутати не дали 226 мінімально необхідних голосів ні за один з трьох законопроектів для їх включення до порядку денного та розгляду, пише СТИК з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

  Таким чином, народні депутати відмовилися розглядати законопроект №6271 про внесення змін до закону про запобігання корупції, якими скасовується необхідність подавати е-декларації членів громадських рад при органах державної влади, фізичних осіб, які отримують технічну допомогу на боротьбу з корупцією, представників громадських організацій, які займаються підготовкою пропозицій щодо формування і реалізації такої політики в Україні.

  Крім того, Верховна Рада не захотіла розглядати в четвер законопроекти №8120 і 8120-1, якими пропонується відкласти зобов’язання подавати е-декларації для цих категорій громадян на 1 рік і 3 місяці відповідно.

  Голова Верховної Ради Андрій Парубій неодноразово ставив на голосування включення відповідних законопроектів до порядку для розгляду.

  “Я б не був таким наполегливим, якби це не був крайній термін. Це крайній термін, коли ми можемо проголосувати”, – мотивував спікер народних депутатів.

  Відповідно до закону про запобігання корупції, вищевказані категорії громадян повинні заповнити перші е-декларації до 1 квітня. Згідно з календарним планом, до цієї дати в парламенті відбудеться лише одне пленарне засідання – в п’ятницю, 23 березня. Традиційно в пленарні п’ятниці в сесійній залі парламенту не проходять результативні голосування через відсутність достатньої кількості народних депутатів для прийняття рішень.

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150