Навіщо любитель високих зарплат та захмарних премій, заручившись підтримкою влади, бореться за «булаву» «не своєї» Новицької ОТГ у Калуському районі?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З нового року у Калуському районі до двох існуючих (Верхнянська, Войнилівська) додасться ще й Новицька ОТГ, і у районі фактично будуть існувати три об’єднані територіальні громади (ОТГ), які здійснюватимуть самоуправління і працюватимуть на прямих міжбюджетних відносинах з профільними міністерствами.

  Після цього Калуська районна рада буде суттєво обмежена у здійсненні своїх владних повноважень,оскільки з її компетенції будуть вилучені території, на яких сумарно проживатиме близько 28 тисяч осіб – майже половина мешканців району.

  Районний бюджет, який і без того має постійні проблеми з нестачею коштів, також стане суттєво меншим, і з нього важче стане непомітно урізати розмір видатків на ремонт доріг та інші нагальні потреби. Очевидно, складніше стане й утримувати нинішній штат чиновників районної ради, тож неминуче доведеться обділити їх, зменшивши фінансування зарплат та премій. До речі, уже тепер за кількістю чиновників (17 осіб) Калуська райрада значно випереджає, скажімо, склад апарату ради в Коломийському районі (13 осіб), де проживає майже вдвічі більше населення.

  Пропозиція скоротити видатки на утримання апарату Калуської районної ради недавно прозвучала від голови бюджетної комісії, однак не знайшла підтримки в більшості депутатів. Натомість, ніби востаннє, працівники апарату активно отримують премії, для виплати останньої (у розмірі 80 тисяч гривень) навіть урізали на 58,5 тис. гривень програму розвитку місцевого самоврядування і на 20 тис. гривень – програму розвитку футболу.

  Проте, для широкого загалу варто повідомити, що на початку року «зарплатне питання» для апарату Калуської райради було закрито на 100% – тобто гроші у бюджет були закладені. Але цього вочевидь для пана Срібняка і його підлеглих було замало, і на одній із сесій на їхні премії за добру роботу було виділено ще 200 тисяч гривень. Напевно і ця сума здалася калуським чиновникам замалою, і тоді вони посягнули на футбол…

  Підписуйтесь на наш канал в Telegram

  Але як зберегти свій добробут, коли від бюджетного пирога врізати стане складніше?

  За таких несприятливих для чиновницької братії Калуського району перспектив порятунком для їхнього добробуту можуть стати вибори до новоствореної Новицької ОТГ. Голова Калуської райради Михайло Срібняк не тільки сам претендує на посаду голови Новицької ОТГ, але й обіцяє привести із собою усю свою команду.

  Про яку команду в політичному плані говорить Михайло Срібняк, зрозуміти важко. На місцеві вибори в Новицькій ОТГ він іде від партії БПП «Солідарність», хоча до районної ради пройшов від Конгресу українських націоналістів. Для того, щоб стати висуванцем «партії влади», він навіть призупинив своє членство в КУН. Окрім того, Михайло Срібняк є засновником громадської організації «Український націоналістичний рух». Серед його компаньйонів у цій спілці – голова обласної організації УНА-УНСО Роман Король та екс-голова районного осередку Народного руху України Дмитро Жекало. Останній власне й очолює цю організацію. До речі, єдиним «партійним» конкурентом (всі інші – самовисуванці) у Михайла Срібняка був представник саме НРУ Григорій Горлач, який зняв свою кандидатуру за доволі скандальних обставин, нібито через тиск на своїх рідних.

  У спробі Михайла Срібняка перескочити з крісла голови райради на посаду голови ОТГ годі шукати вузько патріотичний зміст. До Новицької ОТГ приєдналися Новицька сільська рада (с. Новиця, с. Зелений Яр), Добровлянська сільська рада (с. Добровляни), Підмихайлівська сільська рада (с. Підмихайля, с. Бережниця), Середньоугринівська сільська рада (с. Середній Угринів, с. Старий Угринів). До жодного з перелічених сіл Михайло Срібняк не має стосунку. Родом він із Грабівки, тут стоїть його батьківська хата і перебуває у власності до 10 гектарів землі.

  Очевидно, насамперед чиновникові йдеться про збереження державної посади та відповідно пристойної зарплати, яка за останні два роки збільшилась у Михайла Срібняка майже вдвічі.

  Згідно декларації, поданої у 2016 році, голова Калуської райради за рік тоді отримав зарплату у розмірі 101 780 гривень. А вже у 2018 році пан Срібняк задекларував аж 196 083 гривні річного заробітку за основним місцем праці, тобто трохи більше 16 тисяч гривень на місяць. Ще близько тисячі гривень на місяць голова райради отримував того року як викладач, і якихось 400 гривень за рік становив його дохід від вкладу у банку. Зрозуміло, що за таких умов втрачати дохідне державне місце Михайлові Срібняку не можна аж ніяк, тож боротися за посаду голови ОТГ у нього є свій, особистий стимул.

  Крім того, насторожує позиція провладного кандидата щодо зміни меж і центру Новицької ОТГ. Свого часу на Калущині нинішній голова Калуської РДА Іван Данів виношував ідеєю створення так званої Правобережної ОТГ з центром в с. Підмихайля.

  Ця ОТГ створювалася виключно під «місцевого князька», а тому й зазнала фіаско, перш за все ще й тому, що категорично проти виступило рідне село презентованого очільника ОТГ.  Без Новиці Правобережна ОТГ була фінансово неспроможною. А новицька громада, оцінивши ситуацію, пішла шляхом створення власної ОТГ, спрямованої на розвиток.

  Так от, тихою сапою районна влада, не давши вдихнути на повні груди новоствореній Новицькій ОТГ, вже співає солодкі пісні про її розширення в напрямку сіл Грабівка і Завій, звідки родом чи не всі очільники теперішньої й попередніх районних влад, які до того догосподарювалися, що не мають можливості провести до себе дорогу, не кажучи вже про дорогу до Середнього Угринова чи інших сіл.

  Натомість голова районної ради Михайло Срібняк на зустрічі в Угринові висловив щире й непідробне здивування, що там така погана дорога. І це, помітьте, після трьох років перебування на посаді голови районної ради  і 5 років перед цим займання посади заступника голови тієї ж ради.

  Але це ще не все. На публічних дебатах у селі Підмихайля пан Срібняк говорив жителям с. Підмихайля, що має намір розширити громаду й зробити її центр у Підмихайлі.  В інших селах цієї тези уже не було. Що це може означати – елементарне незнання діючого законодавства, адже щоб перенести центр громади, її  треба ліквідувати

  То що ж відбувається, маніпулювання думкою виборців чи реальна спроба знищити Новицьку ОТГ, очоливши та дезорганізувавши її?

  Тоді постає питання на чиє замовлення?

  __________________________________________

   

  (Visited 229 times, 1 visits today)
 • 180x150