У новоствореній Новицькій ОТГ 81% власних доходів громади йде на чималі зарплати роздутого штату чиновників

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Як і очікувалось, після того, як новостворену Новицьку ОТГ у Калуському районі очолив провладний кандидат, який висувався від БПП “Солідарність” Михайло Сріябняк (котрий до цього очолював Калуську райраду і запам’ятався там своїми великими зарплатами та преміями), в громаді розпочали реалізовуватись сірі “схеми” та працевлаштуватись родичі та наближені чиновники з цілого району, пише СТИК з посиланням на Правда.іф.

  Результат пошуку зображень за запитом "Як і очікувалось, після того, як новостворену Новицьку ОТГ у Калуському районі очолив провладний кандидат, який висувався від БПП “Солідарність” Михайло Сріябняк (котрий до цього очолював Калуську райраду і запам’ятався там своїми великими зарплатами та преміями), в громаді розпочали реалізовуватись сірі “схеми” та працевлаштуватись родичі та наближені чиновники з цілого району."

  Спочатку новообраний голова, вочевидь через свою низьку компетентність, так і не спромігся оприлюднити проекти рішень перед сесією, а тепер, він оточившись свитою із величезної армії чиновників, що отримали свої посади за ті чи інші послуги, почав визначати собі та їм зарплати.

  Для широкого загалу повідомляємо, що зарплатний фонд новоствореної Новицької ОТГ став приблизно у двічі більшим, а ніж був до цього у чотирьох сільрадах разом узятих (на базі яких власне і було утворено Новицьку ОТГ).

  Тому місцеві жителі замість розвитку та процвітання, можуть отримали чергову армію голодних чиновників, яких треба утримувати та задовільняти їхні матеріальні потреби, якщо ж звісно такий проект бюджету буде проголосований на найближчій сесії…

  Місцевий активіст Василь Головчак спробував провести детальний аналіз перших днів життя новоствореної Новицької ОТГ. Результати цього аналізу просто шокують:

  “Чергова публікація із серії “Громадський контроль за діями керівництва Новицької ОТГ”

  Бюджет як поминальний дзвін за Новицькою ОТГ

  Шановні жителі громади!
  Шановні депутати!

  Ми з Вами все-таки отримали невелику перемогу – те, що передбачено трьома Законами, влада Новицької ОТГ частково спромоглася виконати: у четвер депутатам роздали матеріали (не усі) наступного пленарного засідання сесії сільської ради Новицької ОТГ. До речі, вони досі, як того вимагає Закон, не оприлюднені, щоб усі небайдужі жителі громади могли дати свої зауваження чи пропозиції безпосередньо або через своїх депутатів.
  Роздані депутатам матеріали, зокрема проект бюджету Новицької ОТГ на 2019 р., дозволили проаналізувати це «високе творіння» і зробити певні висновки. Наводжу їх нижче для широкого ознайомлення.
  1. Дохідна частина бюджету складає 51млн. 627,3 тис грн., з них власних доходів громади – 8 млн. 757,9 тис грн., тобто власних доходів є тільки 17%. Останнє свідчить про високу залежність громади від держави.
  2. Видатки. Це значно цікавіше. Бо саме тут і «собака зарита». Всього видатків 50 млн. 909,3 тис грн. по загальному фонду і 718,0 тис грн. по спеціальному фонду. На утримання апарату управління (влади) – 7 млн. 91,4 тис грн. (це не багато-не мало – 81% від власних доходів громади!!!). При цьому заробітна плата собі коханим – 6 млн 580,5 тис грн. Це приблизно вдвоє більше, ніж заробітна плата апарату чотирьох сільських рад до об’єднання. Якщо поділити цю цифру на 44 штатні одиниці апарату управління і на 12 місяців, то виходить сума середньої зарплати 12463 грн. (без податків). Порівняйте ці цифри з видатками на охорону здоров’я (0 млн. 462 тис грн.), на соціальний захист (0 млн. 796,6 тис грн.). Я розумію, що на медицину ще є 6 млн. 937 тис грн., але у проекті бюджету не вказано, кому ця субвенція з місцевого бюджету буде перерахована для здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я.
  3. Видатки розвитку. По загальному фонду 0 (себто зеро по-англійськи). По спеціальному фонду – 100 тис гр., і то для апарату управління.
  Все, приплили. Мабуть, тепер Ви зрозуміли суть назви цього допису. Це не бюджет громади, націленої на розвиток, це бюджет проїдання. Передусім для наплодженої чиновничої братії. При створенні ОТГ профіцит (перевищення доходів над видатками) бюджету складав 3,5 млн. грн., які планувалось спрямувати на розбудову громади, в т.ч. на розроблення стратегії розвитку. Куди ж вони поділись? Дивіться вище – там усе розписано (на зарплату чиновникам). Навіщо ж тоді було створювати Новицьку ОТГ???
  Висновки.
  1. Тепер усім зрозуміло, що чиновникам Новицької ОТГ було що приховувати від пересічного виборця і від депутатів – передусім любов до високих зарплат. Я не проти достойних зарплат для ефективних менеджерів, але спочатку доведіть свою ефективність, спрямуйте зусилля на розвиток громади, на збільшення власної дохідної частини громади, і вже звідтіля, як бонус, отримайте премії чи надбавки. Але «0» на розвиток усе пояснює.
  2. Якщо громада має тільки 17% власних доходів, то, може, не потрібен їй апарат управління у 44 роти, можна ж бути трохи ощадливішими.
  3. Депутати, які проголосували за роздутий апарат управління і за надбавки голові «з голосу», без можливості попереднього аналізу й обговорення, мають два варіанти дій – так само «проковтнути» і такий «бюджет» або відправити його на доопрацювання, з перспективою розвитку громади. У першому випадку доведеться ще й вводити посаду надрізувача губ (щоб великий кусок у рот проходив) та прийняти додаткову надбавку голові у розмірі хоча б 50 відсотків за… а чому б і не за перевірку зошитів.

  Робіть так, як Вам підказує Ваш депутатський обов’язок і совість, а не працевлаштовані в апараті управління Ваші діти та родичі.”

  (Visited 198 times, 1 visits today)
 • 180x150