СБУ викрило у Франківську зловмисників, які планували здійснити підкуп виборців, аби забезпечити високий результат прокремлівському кандидатові

 • 180x150
 • Опубліковано:

  21 лютого на брифінгу в Києві заступник Голови #СБУ Віктор Кононенко повідомив про знешкодження масштабного проекту за координації та участі громадян РФ зі спотворення волевиявлення українців на майбутніх виборах Президента України.

  Результат пошуку зображень за запитом "підкуп виборців"

  Злочинна організація за участі та провідної роді громадян російської федерації та громадян України, які тривалий час співпрацювали з російськими структурами, за необмеженого фінансового бюджету з осені 2018 року вибудовувала мережу незаконного впливу на вибори на користь конкретного кандидата.

  Учасники створили в Україні своєрідну «піраміду» з одним із чинних народних депутатів на верхівці. Йому підпорядковувалися три координатора польових штабів західної, південно-східної, центральної та північної частин держави. Їм були підпорядковані координатори у регіонах.

  Для прикладу, за Вінницьку область відповідав громадянин РФ, колишня довірена особа російського політика Володимира Жириновського на виборах в президенти РФ у 2012 році Володимир Рябий, голова Ставропольського регіонального відділення партії «Патріоти росії». Партія підтримала анексію Криму та сприяла терористичним організаціям «ЛНР/ДНР».

  Відповідальною за Одеську область була громадянка України Ганна Макухіна, яка у 2011 році працювала у виборчому штабі російської партії «Єдиная росія», а у 2012 році – у виборчому штабі кандидата в президенти РФ Володимира Путіна.

  Структурна основа злочинної «піраміди» у виборчих округах включала «керівника сектору» – «старшого виборчої дільниці» – «десятки» – «двадцятки», які повинні були забезпечити необхідну кількість голосів.

  Учасники отримували фінансування з «брудної готівки», яке надходило в доларах і переводилося в гривні. Суми зростали пропорційно до наближення виборів. З перехопленого СБУ спілкування координаторів зрозуміло, що для них важливим було своєчасно і повністю оплатити послуги середньої та низової ланки; про будь-яку економію коштів не йшлося. У березні виплати «старшим виборчих дільниць» мали виплатити по 2,5 тисячі гривень.

  Заступник Голови СБУ продемонстрував «зарплатну відомість» по 151 одномандатному виборчому округу на Полтавщині. З неї видно, що в грудні виплати здійснювалися 216 «старшим виборчих дільниць» та 3250 учасникам «десяток».

  Віктор Кононенко наголосив, що СБУ цілком підтримує думку МВС з приводу того, що дії учасників підпадають під статтю Кримінального кодексу про підкуп виборців.

  До продемонстрованих СБУ файлів входить запис так званої «кущової наради» на Івано-Франківщині, де учасники отримують інструктаж із дотримання заходів конспірації. «Особи, залучені до цієї діяльності, із самого початку усвідомлювали її протиправний характер та передбачену законом кримінальну відповідальність за свої дії», – наголосив Віктор Кононенко.

  У четвер, 21 лютого, СБУ спільно з Генеральною прокуратурою та ДБР провела більше 30 обшуків в учасників угруповання. Вилучено десятки тисяч доларів, документацію, розписки про отримання коштів, інші докази, пише СТИК з посиланням на Правду.іф.

  «СБУ буде і надалі вживати всі передбачені чинним законодавством заходи для забезпечення проведення демократичних виборів та забезпечення вільного волевиявлення громадян, блокуючи будь-які спроби держави-агресора втрутитися у внутрішні справи нашої країни», наголосив заступник Голови СБУ. Він також закликав громадян України не піддаватися на провокації, не продавати власний голос та не провокувати до цього інших.

  Як стало відомо журналістам, мова йде про прокремлівського кандидата Юлію Тимошенко. Сме ця політик вочевидь має таємні домовленості із ворогом України №1 Володимиром Путіним

  (Visited 43 times, 1 visits today)
 • 180x150