Радикальна партія 12 разів «піарилась» на заходах, здійснених за кошти держсубвенцій у Чернівецькій області

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Протягом лютого у Чернівецькій області зафіксовано 12 випадків повідомлень про ймовірне використання субвенцій місцевим представництвом Радикальної партії Олега Ляшка.

  Результат пошуку зображень за запитом "радикальна партія Олега Ляшка"

  Державна субвенція – це форма грошової допомоги місцевим бюджетам із державного, яка призначена для конкретно визначених цілей. Однак,  на сторінці партії у фейсбуці, партійці розповідають, скільки коштів залучено на округи, позиціонуючи розподіл субвенцій як заслугу Олега Ляшка, чинного народного депутата та кандидата на пост Президента України.

  12 лютого на зборах громади в селі Іспас представник Радикальної партії Леонід Гольцов зазначив, що за сприяння Олега Ляшка Чернівецька область отримала у місцеві бюджети 82 млн гривень, пише СТИК з посиланням на Громадянську мережу ОПОРА.

  14 лютого у селі Волока народний депутат України Василь Амельченко отримав від представників районної влади Подяку для лідера Радикальної партії Олега Ляшка. У дописі на сторінці партії йдеться про те, що саме через зусилля лідера партії в Будинку народної творчості та дозвілля села Волока змінили дах.

  У наступному дописі того ж дня, зазначено, що будинок культури у селі Чагор відновлений після капітального ремонту завдяки зусиллям Олега Ляшка.

  15 лютого, Василь Амельченко приїхав у Герцаївську районну лікарню, щоб отримати подяку для Олега Ляшка, бо, як йдеться у дописі, за його сприяння була виділена субвенція для придбання інкубатора для новонароджених.

  Того ж дня, опублікований допис про те, що завдяки лідеру Радикальної партії Хотинський НВК з новим дахом.

  Також, за сприяння Олега Ляшка, у Клішківцях будують пам’ятник Леоніду Каденюку – першому космонавту України. Про це йдеться у дописі від 19 лютого.

  19 лютого Леонід Гольцов відвідав с. Великий Кучурів та розповідав громаді про плани та радикальні зміни в ОТГ. Також в дописі зазначено, що завдяки сприянню Олега Ляшка було виділено кошти на заміну та утеплення даху Велико-Кучерівської ЗОШ та ремонт Годилівського НВК.

  Окрім того, 19 лютого буковинські «радикали» відвідали дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок». У 2017 році лідер Радикальної партії домігся виділення 1,5 мільйонів гривень задля заміни даху, вікон та утеплення фасаду закладу, про що йдеться в дописі від 20 лютого.

  Наступні дописи стосуються того, що за сприяння Олега Ляшка у Сторожинецькій гімназії утеплили фасад, у Сторожинецькій гімназії №2 відкрили новий спортзал, у Вижнецькій гімназії замінено дах, а Вижницький коледж прикладного мистецтва отримав необхідне для учбового процесу приладдя.

  «Ми неодноразово говорили про непрозорість та відсутність зрозумілого механізму розподілу коштів субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій і особливо тривожним є використання цих коштів з метою агітації за тих чи інших кандидатів як на виборах Президента, так і на майбутніх парламентських виборах. Ці кошти належать платникам податків, а відтак мають розподілятися за прозорим та зрозумілим механізмом і бажано на конкурсній основі. Але зараз ми бачимо, що народні депутати розподіляють ці кошти на власний розсуд і використовують їх з метою самопіару або ж агітації за представників своїх політичних сил і навіть політики, які відносять себе до опозиції широко проводять таку агітацію за рахунок заходів, що були здійснені з державного бюджету, тобто за наші з Вами гроші», – зазначив Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області.

  За словами юридичної радниці Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, окремі з вищеназваних повідомлень, розміщених на фейсбук-сторінці місцевого осередку партії, містять посилання на Олега Ляшка, як на народного президента, а також містять позитивну оцінку діяльності кандидата із залучення субвенцій у регіон, що вказує на їх агітаційний характер. Так, згідно з ч. 1 ст. 58 Закону України «Про вибори Президента України» однією із форм передвиборної агітації є  публічні оцінки діяльності кандидата на пост Президента України. Можна припустити, що метою таких інформаційних повідомлень, є власне спонукання виборців голосувати за вказаного кандидата.

  Також ОПОРОЮ зафіксований випадок, що Радикальна партія у Чернівецькій області дарувала м’ячі та агітувала на спортивному заході у місті Новодністровську. Як відомо, Олег Ляшко зареєстрований кандидатом у Президенти постановою ЦВК від 25 січня.

  Нагадуємо, що державна субвенція – це дотація від держави органам місцевого самоврядування з чітко визначеною метою на певний локальний проект. Проте відсутність чітких критеріїв відбору та непрозорість засідань комісії з розподілу субвенцій дає підстави вважати систему виділення коштів заполітизованою. Окрім того, політики використовують бажання виборців отримати фінансування на проект задля отримання електоральних переваг в окрузі.

  (Visited 127 times, 1 visits today)
 • 180x150