Голову політичної партії затримали за спробу хабара кандидату Юрію Тимошенку за зняття з виборів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Під час спроби підкупу кандидата в президенти Юрія Тимошенка затримано голову однієї з політичних партій.

  Результат пошуку зображень за запитом "При спробі підкупу кандидата в президенти Юрія Тимошенко затримано голову однієї з політичних партій."

  Про це повідомив прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко.

  За його словами, керівника однієї з політичних партій затримали безпосередньо під час передачі одному з народних депутатів України – кандидату в Президенти України – грошових коштів за відмову останнього від участі у виборах голови держави.

  Затримання відбулося під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 157 КК України (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача).

  “Вищевказана особа, спільно з іншим громадянином України, діючи умисно, за попередньою змовою між собою, у незаконний спосіб схиляли кандидата в Президенти України відмовитися від участі в президентських виборах, які повинні відбутися 31.03.2019, написавши заяву до Центральної виборчої комісії про зняття своєї кандидатури, за відмову від участі у виборах пропонували винагороду – 5 млн грн”, – написав Лисенко в фейсбуці.

  Прес-секретар ГПУ додав, що кандидат у президенти, “усвідомлюючи, що зловмисники своїми умисними діями спонукають його до вчинення злочину, звернувся з відповідною заявою до Генеральної прокуратури України”.

  Нині проводять слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення місця перебування другого зловмисника, пише СТИК з посиланням на LB.ua.

  За інформацією співрозмовників theБабель у правоохоронних органах, силовики затримали двох чоловіків – голову “Партії захисників України” Тараса Костанчука і Олександра Іщенка. Саме вони, за версією слідства, вмовляли Юрія Тимошенка відмовитися від участі у виборах за 5 млн гривень. Також Костанчук вів листування з народним депутатом, який просив його закінчити справу швидше.

  Костанчук був помічником депутата 6-го скликання Юрія Кармазіна (“Наша Україна”), який теж балотується в Президенти, а в нинішньому скликанні – Семена Семенченка (“Самопоміч”).

  На президентських виборах 2014 року Костанчук був уповноваженим представником депутата Ради Юрія Бойка, який уже зареєстрований кандидатом на нинішніх виборах. У 2015-му Костанчук став депутатом міської ради Вишневого Київської області від “Блоку Петра Порошенка”, а в 2016-му на довиборах балотувався до Верховної Ради по мажоритарному округу в Чернігові. Під час кампанії правоохоронці затримали автомобіль зі списками виборців, кількома сотнями тисяч гривень у конвертах, агітаційною продукцією Березенка і зброєю. Костанчук узяв відповідальність на себе, а агітки БПП у своїй машині назвав збігом обставин.

  Пізніше брав участь у діяльності руху “Справедливість” Валентина Наливайченка, який теж балотується в президенти.

  Тарас Костанчук і сам подавав документи на реєстрацію кандидатом у президенти, але отримав відмову. Причиною став пункт програми про смертну кару для держслужбовців-корупціонерів.

  (Visited 32 times, 1 visits today)
 • 180x150